Sprzątanie Świata – Polska 2024 w naszej szkole!

23 września 2024

20 września nasza szkoła aktywnie włączyła się w 31. finał ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata – Polska". Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem "Na straży czystej Ziemi", które idealnie oddaje ducha wspólnego dbania o czystość naszej planety.

Tego dnia uczniowie klasy 6a, pod opieką pani Gabrieli – nauczycielki geografii, oraz pani Justyny – opiekunki samorządu uczniowskiego, zaangażowali się w sprzątanie ciężkowickiego rezerwatu przyrody "Żabnik". Spacerując po Dolinie Żabnika przez ponad dwie godziny, zebrali aż 6 worków odpadów mieszanych oraz imponującą liczbę 700 niedopałków! Jesteśmy niezwykle dumni z zaangażowania naszych uczniów, którzy nie tylko pomagają w ochronie środowiska, ale również uczą się, jak ważne jest dbanie o nasze wspólne dobro.

To jednak nie koniec naszych działań! Akcja sprzątania trwa w naszej szkole nadal. Zachęcamy wszystkich – uczniów, rodziców oraz nauczycieli – do włączenia się w zbiórkę tekstyliów, która potrwa do końca miesiąca. Specjalne pudło na tekstylia znajduje się przy wejściu do szkoły w Strefie Rodzica. Każda pomoc się liczy, ponieważ razem możemy zrobić jeszcze więcej dla naszego środowiska!