Spotkanie z dietetykiem w klasie 3a

10 czerwca 2021

W dniu 7 czerwca 2021r. w ramach realizacji Programu Rządowego "Program dla szkół" uczniowie klasy 3a uczestniczyli w zajęciach z Panią dietetyk Bogusławą Zagórską.

Celem spotkania było propagowanie zasad zdrowego odżywiania i kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych. Pani Bogusia omawiając piramidę zdrowego żywienia zwróciła uwagę na to, co i w jakich ilościach powinniśmy jeść, aby być zdrowym i mieć dużo energii. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat doboru właściwych produktów, żeby ich jadłospis był pełnowartościowy oraz jak duże znaczenie ma woda dla naszego organizmu i ile powinniśmy jej wypijać w ciągu dnia. Jak wyeliminować z diety produkty wysokokaloryczne zastępując je zdrowymi zamiennikami. W kolejnej części zajęć przeprowadzano badania na temat zawartości cukru w produktach spożywczych i napojach. U wielu osób było ogromne zdziwienie, że aż tyle niezdrowej substancji (cukru) jest np. w coca -coli 0,25l.

Zajęcia były bardzo interesujące i pouczające.

Na zakończenie spotkania trzecioklasiści otrzymali przykładowy jadłospis, zdrową przekąskę i broszurki z Centrum Dietetycznego Aktiv- Diet, które zawierały materiał edukacyjny.

Wdzięczni uczniowie

wraz z wychowawcą.