Zajęcia wspomagające opanowanie i utrwalenie wiadomości po nauczaniu zdalnym

21 czerwca 2021

"Szanowni Rodzice!

W dniu 4 czerwca przekazałam Państwu przez Ogłoszenia w Librusie, na konta prywatne i przez stronę internetową Szkoły informację o możliwości organizacji w szkole w okresie od września do grudnia dodatkowych zajęć dla Państwa dzieci (są to zajęcia wspomagające opanowanie i utrwalenie wiadomości po nauczaniu zdalnym). Przypominam, że będą odbywać się po zakończonych lekcjach obowiązkowych, raz w tygodniu po 1 godzinie (przez ok. 10 tygodni). Warunkiem zorganizowania zajęć z danego przedmiotu jest zebranie min. 10-osobowej grupy uczniów z danej klasy lub łączonej grupy uczniów z klas IV, V-VI lub VII-VIII.

Rada Pedagogiczna zaproponowała dodatkowe zajęcia głównie z: matematyki, języka angielskiego i języka polskiego, nie wykluczając innych przedmiotów, jeśli tylko zbierze się 10-osobowa grupa uczniów. Ze wstępnego rozpoznania przeprowadzonego wśród rodziców uczniów wynika, że  największą popularnością cieszą się zajęcia z matematyki i j. angielskiego, chociaż zdarzyły się też nieliczne wskazania na j. polski, przyrodę, biologię, geografię, w-f, fizykę czy chemię. Problem stanowić może niska ilość uczniów w grupach – do piątku (18.06) tylko dwie klasy zgłosiły wystarczającą liczbę uczniów: jedna przyszłoroczna klasa siódma (matematyka, j. angielski) i jedna przyszłoroczna klasa czwarta (matematyka) – rodzice muszą teraz jeszcze złożyć pisemne deklaracje.

Ostatnim etapem jest złożenie przez Rodziców pisemnej deklaracji uczestnictwa do dyrektora. Przesyłam ją w załączniku na Państwa konta i informuję, że w celu formalnego „zapisania” dziecka na zajęcia konieczne jest jej uzupełnienie, wydruk i dostarczenie do Szkoły (wychowawca lub sekretariat) – nie później niż do  środy (23.06), godz. 15.00.

UWAGA:

Załącznik z deklaracją jest również dostępny do wydruku na stronie internetowej Szkoły. Wydruk pustej deklaracji będzie też można pobrać w szkole (sekretariat, portiernia). Niezłożenie deklaracji w wymaganym terminie będzie uważane za brak zgody na uczestnictwo ucznia w zajęciach wspomagających.

Planowany termin rozpoczęcia zajęć: 13 lub 20.09.2021r.

Anna Hassa - Dyrektor Szkoły"