Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

24 czerwca 2021

„Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!

Niedługo ostatnie dni niezwykłego i niełatwego roku szkolnego 2020/2021. Niełatwego również z tego powodu, że nawet w dzień zakończenia zajęć w szkole nadal obowiązują obostrzenia sanitarne wprowadzone na podstawie przepisów prawa, począwszy od 4 maja 2021r. Oznacza to, że w dni zakończenia roku szkolnego obowiązują:

Zasady ogólne:
Dystans minimalna odległość pomiędzy osobami: 1,5 metra.
Dezynfekcja przed i po zajęciach mycie powierzchni detergentem lub dezynfekcja
Higiena częste mycie rąk (lub dezynfekcja rąk), ochrona podczas kichania i kaszlu,
unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
Maseczka w przestrzeniach wspólnych, gdy nie można zachować dystansu pomiędzy
sobą grupami.
Wietrzenie przed, po i w trakcie zajęć oraz przerw.

Każda klasa powinna mieć ograniczony do minimum kontakt z pozostałymi klasami przebywającymi w szkole, zwłaszcza w przestrzeniach wspólnych, dlatego nie można organizować uroczystości na sali gimnastycznej, gdzie grupuje się zwykle: uczniów klas I-III (6 klas) oraz uczniów klas IV-VIII (11 klas).

Na teren szkoły (korytarze, klasy) nie mają wstępu osoby postronne, w tym rodzice uczniów.

Po wejściu do szkoły, dzieci kierują się bezpośrednio do wyznaczonej sali lekcyjnej.
Dla każdej klasy ustala się indywidualnie:
salę lekcyjną oraz godzinę przyjścia do szkoły i wejście (A – główne, B – przy s. 14):

Ia 8.45, wejście B 14 IVa 8.45, wejście A 20
Ib 8.45, wejście B 12 IVb 8.45 wejście A 31
IIa 8.50, wejście B 40 Va 8.45 wejście A 19
IIb
8.50, wejście B 33 VIa 8.50 wejście A 22
IIIa 8.50, wejście B 13 VIb 8.50 wejście A 21
IIIb 8.50, wejście B 11 VIc 8.50 wejście A 27
VIIa 8.55 wejście A 10
VIIb 8.55 wejście A 30
VIIc 8.55 wejście A 32
VIIIa* 9.00 wejście A 28
VIIIb* 9.00 wejście A 38
*odbiór świadectw
wyjście ze szkoły - którym się przyszło.

W myśl powyższych zasad, uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 na sali gimnastycznej możemy zorganizować tylko dla ósmoklasistów. Odbędzie się to w czwartek (24.06) o godz. 11.30. Poza uczniami klas VIII i nauczycielami, na sali mogą przebywać uczniowie występujący w programie artystycznym oraz zaproszeni goście.

Nie mniej uroczyste zakończenia dla klas I-VII odbędą się w wyznaczonych (pkt 4) salach lekcyjnych – z wychowawcami klas. Poza wręczeniem świadectw, dyplomów, nagród i pogadanką na temat spędzania wolnego czasu z zachowaniem zasad sanitarnych i bezpieczeństwa, uczniowie będą mieli okazję obejrzeć wspaniały program artystyczny nagrany specjalnie z tej okazji przez klasy siódme pod kierunkiem mgr J. Rożkowicz i mgr M. Kozieł.

Przypominam również, że dla chętnych uczniów, rodziców i pracowników Szkoły, o godz. 8.00 istnieje możliwość udziału we mszy św. z okazji zakończenia roku szkolnego – w naszym kościele parafialnym.

ŻYCZĘ WSZYSTKIM PRAWDZIWEGO WYPOCZYNKU NA ŚWIEŻYM POWIETRZU I SŁOŃCU (Pamiętajmy o umiarze!), WIELU SPOTKAŃ TOWARZYSKICH I WSPÓLNYCH ZABAW (z zachowaniem zasad sanitarnych), ABYŚMY MOGLI – ZDROWI, SILNI I ZRELAKSOWANI, WRÓCIĆ WE WRZEŚNIU DO „NORMALNEJ” PRACY W SZKOLE.

TRZYMAM KCIUKI ZA ÓSMOKLASISTÓW, ABY ZNALEŹLI SWOJE MIEJSCE W WYBRANYCH SZKOŁACH I POCZULI SIĘ TAM JAK U SIEBIE!
MAMY NADZIEJĘ, ZE NASZA SZKOŁA BYŁA DLA WAS TAKĄ DRUGĄ RODZINĄ.”