23 września 2021

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klasy IV - VIII biorą udział w ogólnopolskim projekcie Falochron pod hasłem: „Sto procent kultury, zero awantury”. Dobry nastrój to podstawa sukcesu
i gwarancja zadowolenia z życia. Ale jak o niego zadbać? Na to pytanie będziemy szukać odpowiedzi.

Celem programu jest podejmowanie różnego rodzaju działań na rzecz zapobiegania zachowaniom ryzykownym młodzieży i rozwiązywania problemów występujących wśród uczniów.

Zajęcia rozpoczęłyśmy grą edukacyjno – profilaktyczną: „Alfabet emocji”. Celem spotkania było wspieranie dzieci w rozwoju umiejętności radzenia sobie z własnymi uczuciami oraz rozpoznawanie, oswajanie i wyrażanie emocji. Dzieci poznały wartość i rolę różnych uczuć. Koordynatorki projektu. Małgorzata Mackiewicz, Monika Magiera-Pol.