Wydarzenia 2023/2024

Przejdź do - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jaworznie zachęca do obchodów Europejskiego Tygodnia Szczepień w dniach 24 - 30 kwietnia 2024 r.
23 kwietnia 2024

Mój kawałek zieleni!

W ramach konkursu uczniowie klas 1-8 wraz z wychowawcami i rodzicami przez cały tydzień używając narzędzi ogrodniczych: grabi, szpadli, motyk, łopat, kopaczek oraz akcesoriów potrzebnych w ogrodzie: rękawic, ziemi tworzyli rabaty kwiatowe. Przygotowane zostało 15 stanowisk. Wszystkie prace ogrodowe wykonane zostały we własnym zakresie. Obejmowały one: porządkowanie terenu, wytyczenie terenu, rozłożenie rabat i wypełnienie ich ziemią. Najtrudniejszym zadaniem było odchwaszczenie działki, co nie było takie łatwe, chwasty broniły się zażarcie!  Następnie  uczniowie przystąpili do sadzenia roślin m.in. hortensji,  wrzośców, funkii, goździków, aksamitek co stanowiło dla nich największą frajdę. Powstały unikatowe, śmiem twierdzić, że na skalę światową rabaty pięknego, bajecznego wyglądu. Każdy zakątek obfituje w szereg efektownie kwitnących roślin wieloletnich. Przy każdej z nich znajdują się tabliczki z oznaczeniem klasy do której ona należy. Zadanie to od początku cieszyło się dużym zainteresowaniem dzieci. Kontakt z naturą i praca na świeżym powietrzu bardzo dobrze wpływały na ich psychikę. Stanowiły relaks i formę integracji uczniów. Projekt został zrealizowany dzięki zaangażowaniu wielu osób: nauczycieli, rodziców, uczniów. Wspólnym wysiłkiem osiągnęliśmy zamierzony cel.

Dziękujemy!

22 kwietnia 2024

Nasze małe- wielkie sukcesy

16 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Jaworznie odbyło się wręczenie nagród w VII Miejskim Konkursie Plastycznym „Symbole Jaworzna”. Uczennica naszej szkoły Anita Woźniak z klasy 3 a zajęła zaszczytne 3 miejsce! Gratulacje zwycięzcom plastycznych zmagań złożyli: Prezydent Jaworzna – Paweł Silbert, Naczelnik Wydziału Edukacji UM w Jaworznie – Irena Wojtanowicz-Stadler oraz dyrektor szkoły organizującej konkurs miejski- Marta Figura.Na konkurs wpłynęło ponad 120 prac z 9 szkół podstawowych z naszego miasta, a nasza Anitka stanęła na podium!     Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie plastyki i nie tylko.                                                                                                                                      Natasza Chochorowska

II edycja Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego Gigathon

Przejdź do - II edycja Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego Gigathon

Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu
Programistycznego Gigathon, który objęty został patronatem honorowym Ministra Edukacji.
Konkurs jest doskonałą okazją dla młodych pasjonatów technologii, aby sprawdzić swoje
umiejętności programistyczne i zawalczyć o wyjątkowe nagrody.
W tej edycji do grona partnerów Gigathonu dołączyła firma Komputronik, która została sponsorem
głównym i fundatorem sprzętu elektronicznego dla zwycięzców.
Nagrody:
● Konsola Xbox Series X;
● telefony, tablety i akcesoria marki Samsung;
● kursy i obozy programistyczne
● pakiety książek od wydawnictw Helion i HarperCollins
Kategorie:
● Minecraft (7-9 lat)
● Scratch (10-12 lat)
● C#, C++ oraz Python (13-15 i 16-18)
Etapy:
● I etap: 06.05 - 26.05 (quiz)
● II etap: 23.09 - 07.10 (quiz)
● III etap: 08.10 - 23.10 (zadanie projektowe)
● Wielki finał (listopad 2024)
Zapisy już wystartowały, dlatego nie czekaj i zapisz swoje dziecko na http://info.gigathon.pl/edu.
Wypełnienie formularza zajmie Ci tylko 3 minuty.
Konkurs to również szansa dla naszej szkoły, aby dołączyć do rywalizacji w ramach Gigathon School
Challenge, gdzie każdy uczestnik zdobywa punkty i zwiększa jej szansę na wygraną.
Zachęcamy do zapoznania się ze stroną konkursu, gdzie znajdziecie nie tylko formularze zapisowe,
ale również niezbędne materiały powtórzeniowe. Pobierz je, a Twoje dziecko sprawdzi swoją wiedzę i
już dziś rozpocznie przygotowania do konkursu.