29 kwietnia 2024

Dzisiaj mieliśmy przyjemność uczestniczyć w apelu z okazji Dnia Patrona naszej szkoły- Tadeusza Kościuszki.

Tadeusz Kościuszko był niezwykle odważnym i konsekwentnym wojownikiem, który walczył o niepodległość Polski oraz innych krajów europejskich.

Apel w dniu patrona to czas refleksji i zadumy nad jego życiem i dokonaniami, które zostały przedstawione przez uczniów klasy 4a oraz uczennicę z klasy 8a, w krótkich inscenizacjach.

Uczennice z klasy 6b poprowadziły pokaz strojów,  przenosząc nas w czasie. Uczniowie mogli podziwiać strój Tadeusza Kościuszki, kosyniera, mieszczanki oraz krakowianki.

Niech dzień patrona Tadeusza Kościuszki będzie dla nas inspiracją do działania na rzecz lepszej przyszłości naszej ojczyzny i całego świata. Nie zapomnijmy o ludziach takich jak on, którzy poświęcili swoje życie dla dobra innych. Niech ich przykład będzie dla nas drogowskazem i bodźcem do podejmowania odpowiedzialnych decyzji i podejmowania trudnych wyzwań.