„Absolwenci dla Osiemnastki” czyli pełen radości Piknik dla Społeczności Ciężkowic 2022/2023

11 września 2022

Początek września, a wraz z nim- powrót do szkoły- to dobry moment, by wspólnie spotkać się przy swojej dawnej placówce i  powspominać, a przy okazji dobrze się bawić.

Piątkowy piknik sprzyjał pogłębieniu integracji i więzi między mieszkańcami, wzrostowi pozytywnego wizerunku dzielnicy w oczach samych mieszkańców. Przyczynił się też do budowania pozytywnych wzorców poprzez aktywne i bezpieczne spędzanie wolnego czasu w gronie rodziny, sąsiadów i znajomych. Takie spotkanie to  świetny sposób na promocję lokalnych walorów Dzielnicy Ciężkowice – bogactwa kultury i historii dzielnicy, promocja działających tu mieszkańców, organizacji, stowarzyszeń i instytucji.

Piknik był też doskonałą okazją do uczczenia 50-lecia budynku szkoły. Ten jubileusz przypadał co prawda w 2020 roku, ale ze względu na pandemię rocznica nie mogła być świętowana w należyty sposób. Teraz zaś nadarzyła się ku temu dobra okazja.Swoją obecnością wyjątkowość spotkania podkreślili zaproszeni goście- emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, którzy stanowią przeogromną wartość naszej szkoły.

Wiele ciepłych, budujących słów pełnych akceptacji i motywacji wypowiedzianych przez Panią Kierownik Wydziału Edukacjiw imieniu Władz Miasta Jaworzna oraz Dyrektorów SP 18  i PM 4 w Jaworznie- pozostanie na długo w  pamięci jako drogowskaz do działania, poczucie wartości i ważności szkoły w kształtowanie młodego pokolenia i uwrażliwianie na dbałość o jej historię.

W tym niezapomnianym wydarzeniu wzięły udział następujące podmioty: Szkoła Podstawowa nr 18 w Jaworznie, Przedszkole Miejskie nr 4 w Jaworznie, Muzeum Miasta Jaworzna i Zespół „Ciężkowice z historią”, Ochotnicza Straż Pożarna Ciężkowice w Jaworznie oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza i „Mini Miasteczko Bezpieczeństwa”, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie, Komenda Miejska Policji w Jaworznie, Straż Miejska W Jaworznie, Jaworzniccy siłacze z klubu „Tytan” Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, Młodzi bokserzy z Akademii Boksu Roberta Gortata Jaworzno, firma MyDay.pl , Restauracja 7Niebo Bistro Jaworzno.

Organizatorzy składają najserdeczniejsze podziękowania wszystkim wspaniałym gościom, cudownej publiczności, przyjaciołom szkoły , przeuroczym absolwentom, utalentowanym młodym artystom, wszystkim uczestnikom za niezapomniane spotkanie pełne radości, wspomnień i niesamowitej energii! Do zobaczenia!

• Powiększ zdjęcie Emerytowani pracownicy Szkoły przybyli na uroczystość. Od lewej: Panie Maria Zapiór, Halina Dziedzic, Barbara Ślusarczyk, Halina Trybuś, Halina Madeja, Jadwiga Golec, Barbara Sak, Bronisława Ciołczyk, Barbara Chuderska, Ewa Grochowska- Kogut oraz obe

• Powiększ zdjęcie Występy artystyczne przedszkolaków PM nr 4

Występy artystyczne przedszkolaków PM nr 4

• Powiększ zdjęcie Występy artystyczne przedszkolaków PM nr 4