VI edycja ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski.

9 października 2023

W środę, 4 października 2023 roku odbyła się kolejna, VI już edycja ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski. Nasi uczniowie z klasy IVb i VIIb wraz z nauczycielami geografii i biologii brali w niej udział. Podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Największą nagrodą dla każdego uczestnika akcji była z pewnością satysfakcja z dobrego społecznie uczynku.

Akcja skierowana była w szczególności do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, organizacji pozarządowych, społeczności lokalnych w każdym wieku oraz innych grup społecznych, także tych nieformalnych.

Organizatorem wydarzenia była Fundacja Sprzątamy Dla Polski.

W latach ubiegłych w wielkiej akcji sprzątania świata pod szyldem #SprzątamyDlaPolski uczestniczyli nie tylko młodzi Polacy, ale także parlamentarzyści, influencerzy, znani dziennikarze i wiele, wiele innych osób.