Kulinarne Master Show

22 stycznia 2024

W naszej szkole odbył się 22.01.2024r na lekcji wychowawczej konkurs kulinarny pod hasłem: Master Schow. Do zabawy zaproszeni zostali przedstawiciele klas 4,5,6. Zadanie uczestników polegało na przygotowaniu kanapki/ toasta/ sandwicha/panini itp. Każda drużyna przygotowała talerze degustacyjne dla Jury i publiczności. Celem przedsięwzięcia była: promocja zdrowego odżywiania, kultywowanie i podtrzymywanie tradycji wykonywania potraw. Pomysłodawczyniami, realizatorkami, prowadzącymi imprezę były: M. Mackiewicz, M. Suropek-Dygoń, J. Nowak. Uczestnicy z pewnością mieli nie łatwe zadanie do wykonania. Konieczne było posiadanie szerokiej wiedzy w dziedzinie znajomości obowiązujących trendów w gastronomii i umiejętność ich wykonania. Nasi młodzi kucharze sprostali zadaniu w sposób perfekcyjny. Na pochwałę zasługuje ich kulinarna wyobraźnia, wyczucie smaku, dobór produktów. Wykazali się niezwykłą kreatywnością, niesamowitą sztuką gotowania.
pełnym zaangażowaniem w kilku słowach  opowiedzieli o inspiracjach, które przyczyniły się do przygotowania konkursowych dań oraz opisali proces ich tworzenia. Jury, pod przewodnictwem p. Moniki Magiery-Pol, rozpoczęło degustację przygotowanych potraw przez konkursantów. Młodzi adepci sztuki kulinarnej z wielką niecierpliwością oczekiwali na jego werdykt. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a wyłonienie zwycięzców było trudnym zadaniem. Komisja konkursowa brała pod uwagę przede wszystkim smak, oryginalność, sposób podania oraz prezentację konkursowego dania przez uczestników.

Podczas ogłoszenia wyników jury wyraziło słowa uznania dla ich zaangażowania oraz trudu włożonego w wykonanie oryginalnych dań konkursowych.

Z przyjemnością przedstawiamy nazwiska laureatów konkursu kulinarnego:

I miejsce uczniowie klasy 4a: Alicja Ciołczyk, Kacper Ziętara

II miejsce uczniowie klasy 5a: Zuzanna Zaforemska, Lena Smarzyńska