Dziurawa Skarpeta

22 grudnia 2023

W listopadzie i grudniu Wolontariat szkolny zorganizował specjalną akcje pod hasłem: „Dziurawa skarpeta”. Celem  wydarzenia było nie tylko sprawianie radości dzieciom będącym w trudnej sytuacji życiowej, ale również uwrażliwianie dzieci i młodzieży na potrzeby innych oraz kształtowanie postawy opartej na empatii, życzliwości, serdeczności, tolerancji i szacunku do drugiego człowieka. Zadaniem przedsięwzięcia była zbiórka kolorowych skarpet dla podopiecznych Domu Dziecka znajdującego się w Jaworznie. Oczywiście wzięliśmy pod uwagę wiek dzieci jak i konkretne rozmiary skarpetCała społeczność uczniowska włączyła się w inicjatywę, za co ogromnie dziękujemy Rodzicom i Wam drodzy Uczniowie za okazaną moc dobrych gestów. Udało się zebrać dwa ogromne pudła skarpet.  Pani Dyrektor Domu zobaczywszy efekty naszych  szkolnych działań, dała wyraz swemu zaskoczeniu i przekazała serdeczne podziękowania dla tych wszystkich, którym los innych nie jest obojętnyCieszymy się, że w naszej szkole pomaganie jest fajne.