Dogoterapia z Wolontariatem

12 lutego 2024

Szkolny wolontariat SP18 zaprosił szczególnego gościa była to suczka Kely, rasy labrador  wraz ze swoim opiekunką/instruktorką p. Iloną. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 4a oraz 1b. Zajęcia miały na celu przybliżenie i oswojenie dzieci z tematem "mam psa" oraz wprowadzenie dzieci w tematykę dogoterapii. W czasie spotkania uczestnicy mogli dowiedzieć się jaką rolę odgrywa pies w społeczeństwie oraz na czym polega praca psa - specjalisty, jak należy zachować się wobec obcego psa, jakie zasady obowiązują w czasie pierwszego spotkania z psem. Prowadząca przedstawiła również zasady jakie należy przestrzegać podczas zabawy z pupilem, o czym należy pamiętać idąc z nim na spacer, jak prawidłowo go nakarmić, a także, w których sytuacjach nie należy podchodzić do czworonoga.

W czasie zajęć uczniowie mogli osobiście doświadczyć łagodności pieska, który cierpliwie wysłuchiwał wydawanych mu poleceń, a przede wszystkim bardzo posłusznie je wykonywał. Dzieci dowiedziały się czym jest mowa ciała psa. Wizyta suczki Kely - terapeuty w szkole wniosła wiele nowych doświadczeń w życie wszystkich, którzy w spotkaniu uczestniczyli. Wspólne, edukacyjne zabawy wywołały mnóstwo emocji, a kontakt z przyjaznym czworonogiem był dużym wydarzeniem.