Jesteś tutaj: Start / Galeria / Dzień Kropki

Dzień Kropki

Dzień Kropki w klasie 1b

Święto International Dot Day czyli Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzi się 15 września . Historia tego święta rozpoczęła się w roku 2009 od książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci. By odkrywać ich talenty i pokazać je innym. Żeby pokazać, że każde dziecko ma swoje mocne strony, które należy wspierać i rozwijać.  Uczniowie klasy 1b wykonali kropkowe koszulki wg własnych pomysłów , rysunki kropek, działa też w klasie kropeczkowa  foto budka. Na koniec była słodka kropeczkowa niespodzianka ( ciasteczka upieczone przez P. Julię). Pełna relacja fotograficzna znajduje się na stronie internetowej szkoły.