Jesteś tutaj: Start / Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

SAMORZĄD UCZNIOWSKI W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

 

 

 

 

 

 

 

Artykuły

Szkolny Turniej Układania Kostki Rubika

Przejdź do - Szkolny Turniej Układania Kostki Rubika
8 kwietnia 2024

Warsztaty Wielkanocne we współpracy z Wolontariatem Szkolnym

Przejdź do - Warsztaty Wielkanocne we współpracy z Wolontariatem Szkolnym

W ostatni piątek przed Świętami Wielkanocnymi Samorząd Uczniowski we współpracy z Wolontariatem Szkolnym zorganizował dla uczniów klasy 2a i 2b świąteczne warsztaty wielkanocne. Mając na uwagę, że klasy te w tym roku szkolnym biorą udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym "Podróże małe i duże" uczniowie zostali zaznajomieni z tradycjami i obchodami Świąt w Wielkiej Brytanii. Prezentacje przygotowali uczniowie klasy 7a Franek i Maciej. Podczas prac warsztatowych klasy korzystały z narzędzi zakupionych w ramach programu "Laboratoria Przyszłości". Podczas zajęć uczniowie wykonywali kolorowe króliki ze skarpet, figurki z masy solnej oraz stroiki wielkanocne. Uczniowie starszych klas służyli swoja pomocą –  Wiktoria z kl. 7b, Natalia z kl. 8a oraz Franek i Maciej z kl. 7a. W przyjaznej atmosferze czas upłynął bardzo szybko i niesamowicie twórczo.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie zarówno starszej młodzieży jak i uczniom klas drugich.

Organizatorki p. Justyna Nowak, p. Małgorzata Mackiewicz i p. Magdalena Suropek-Dygoń. 

25 marca 2024

Apel porządkowy

Przejdź do - Apel porządkowy

W ostatni piątek przed Świętami Wielkanocnymi Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz RSU zorganizowali dla społeczności całej szkoły przedświąteczny apel porządkowy. Na apelu mogliśmy wysłuchać jak pięknie śpiewają nasi najmłodsi koledzy i koleżanki z klasy 1a, przypomnieliśmy sobie tradycje i zwyczaje związane z obchodem Świąt Wielkanocnych, przypomnieliśmy o zasadach bezpieczeństwa podczas wiosennej przerwy świątecznej. W drugiej części apelu Pani Dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody wszystkim uczniom, którzy zostali wyróżnieni podczas konkursów na terenie naszej placówki. 

22 marca 2024

Dzień bez plecaka

Przejdź do - Dzień bez plecaka

21 marca był bardzo aktywnym dniem w naszej szkole. Swoją cegiełkę do tego dnia dołożył samorząd uczniowski wraz z świetlicą szkolną, który ogłosił ten wyjątkowy dzień (1 dzień wiosny, dzień wagarowicza, międzynarodowy dzień kolorowej skarpety) również dniem bez plecaka. Akcja wpisała się już na stałe w nasz kalendarz szkolnych świąt nietypowych. W tym roku chcieliśmy uhonorować kreatywność naszych uczniów, dlatego zorganizowaliśmy konkurs na najbardziej kreatywny "nieplecak". Dzięki pomysłowości naszych podopiecznych mieliśmy nie lada wyzwanie. Ale komisja po burzliwych naradach spośród wózków, transporterów, odkurzaczy, koszy, garnków, walizek, taczek i mnóstwa innych rzeczy wybrała za najbardziej kreatywny traktor zbudowany na ten dzień przez ucznia klasy 3b.

Serdecznie gratulujemy!

21 marca 2024

Pliki do pobrania