Gminny projekt #Edukacja Przyszłości

Edukacja Przyszłości Jaworzno
#EdukacjaPrzyszłości JAWORZNO

W 2019 roku zapoczątkowany został w Jaworznie innowacyjny Program Edukacja przyszłości – badania predyspozycji i uzdolnień dzieci i młodzieży. Jego założeniem jest budowanie modelu nowoczesnej edukacji, otwartej na wyzwania przyszłości, w której działania koncentrują się na wspieraniu harmonijnego rozwoju najmłodszych mieszkańców miasta, ich kompetencji i pasji.

Program Edukacja Przyszłości Jaworzno rozpoczął się pilotażem skierowanym do uczniów, rodziców i nauczycieli w Szkole Podstawowej nr 13. Jego pozytywne rezultaty, przyczyniły się do rozszerzenia działań na wszystkie szkoły podstawowe i ponadpodstawowe w mieście. W ramach programu wypracowane zostały autorskie metody i narzędzia wsparcia dzieci, rodziców, kadry pedagogicznej również na innych niż szkolne etapach edukacyjnych. Program Edukacja Przyszłości wdrażany jest także we wszystkich przedszkolach i żłobku. Dzięki zaangażowaniu rodziców, nauczycieli w szkołach i przedszkolach, opiekunów pracujących w żłobku tworzymy w Jaworznie przestrzeń do rozwijania pasji i umiejętności dzieci i młodzieży, dając im szansę na osiągnięcie sukcesu edukacyjnego zgodnego z ich możliwościami.

Rozpoczęliśmy wdrażanie projektu indywidualni.pl

W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu INDYWIDUALNI.PL badanie predyspozycji i uzdolnień dzieci i młodzieży w Jaworznie w ramach programu Edukacja Przyszłości Jaworzno.

Celem projektu jest zbadanie predyspozycji i uzdolnień dzieci w Jaworznie. To inicjatywa, która umożliwi uczniom i nauczycielom poznanie mocnych stron swoich uczniów, ich talentów oraz najskuteczniejszych strategii uczenia się.

Projekt indywidualni.pl jest w pełni zintegrowany z rozwiązaniem LIBRUS Synergia i stanowi innowacyjną i kompleksowo przemyślaną strategię, wdrożoną w mieście po wcześniejszym pilotażu w wybranych szkołach.

Szczegóły dotyczące projektu oraz korzyści płynących z udziału w nim znajdują się na stronie projektu

5 grudnia 2022

#Edukacja Przyszłości Jaworzno

Przejdź do - #Edukacja Przyszłości Jaworzno

#Edukacja Przyszłości Jaworzno to program wspierający indywidualny rozwój najmłodszych mieszkańców realizowany w szkołach i przedszkolach naszego miasta. Jego kluczowym elementem jest badanie i obserwacja predyspozycji i uzdolnień dzieci
i młodzieży. Wspólnie dbamy, by odkryte talenty, zainteresowania, pomysły i pasje mogły być wspierane i rozwijane dzięki rodzicom i opiekunom oraz poprzez lokalne instytucje, ośrodki i kluby.

Realizację tego ważnego zadania wspomaga miejska oferta Rozwiń Swój Talent będąca ogólnodostępnym i wygodnym w użyciu informatorem online o dedykowanych, pozaszkolnych i pozaprzedszkolnych zajęciach, warsztatach, kursach i treningach rozwijających indywidualne uzdolnienia i predyspozycje najmłodszych Jaworznian.

Drogi Rodzicu!

Zachęcamy Cię do skorzystania z zasobów i możliwości, jakie oferuje informator Rozwiń Swój Talent. Zeskanuj kod QR, lub wpisz adres do przeglądarki internetowej komputera, aby znaleźć idealną ofertę dla swojego dziecka i pomóc mu rozwinąć skrzydła.

18 października 2023
Czytaj więcej o: #Edukacja Przyszłości Jaworzno