Jesteś tutaj: Start / Uczeń / Biblioteka Szkolna

Biblioteka Szkolna

„Książka – nierozdzielny towarzysz, przyjaciel bez interesu, domownik bez naprzykrzania”

Ignacy Krasicki

Jak nie czytam, jak czytam. Sprawozdanie z akcji.

"Czytanie na polanie"

#czytanienapolanie

W Szkole Podstawowej nr 18 w Jaworznie w ostatni poniedziałek - 27 maja zorganizowano akcję czytelniczą z udziałem uczniów klas 4a, 4b, 5a, 5b oraz 7b. W ramach międzynarodowej akcji czytelniczej „Czytanie na Polanie", uczniowie uczestniczyli w zabawach i grach edukacyjnych, łącząc czytanie książek z aktywnościami na świeżym powietrzu.

Uczniowie klasy 7b czytali „Zemstę” Aleksandra Fredry, klasy 5 – „Tajemniczy ogród” Frances Hodgson Burnett, a klasy 4 – „Klątwę dziewiątych urodzin” Marcina Szczygielskiego. Zajęcia rozpoczynały się od podchodów klasowych, których celem było odnalezienie największego skarbu - książki. Po zabawach uczniowie oddawali się lekturze na łonie natury. Akcja miała na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie umiejętności współpracy i logicznego myślenia​. Inicjatorkami wydarzenia w naszej Szkole była polonistka p. Dorota Pawela wraz z naszą szkolną panią bibliotekarką p. Justyną Nowak.

29 maja 2024

Ogólnopolskie wybory książki

Przejdź do - Ogólnopolskie wybory książki
27 maja 2024

Innowacja Pedagogiczna "Podróże małe i duże"

Przejdź do - Innowacja Pedagogiczna "Podróże małe i duże"

W ramach projektu innowacji pedagogicznej "Podróże małe i duże", uczniowie klasy IIa i IIb wzięli udział w niezwykłej wycieczce do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wycieczka odbyła się w ubiegły piątek.

Podczas wizyty w bibliotece, dzieci miały okazję poznać bliżej twórczość Agnieszki Stelmaszczyk, popularnej autorki książek dla dzieci i młodzieży. Pani bibliotekarka opowiedziała o jej życiu i twórczości, a szczególną uwagę poświęcono książce "Mazurscy w podróży. Tom 3: Mazurscy w Wielkiej Brytanii". Uczniowie z zapartym tchem słuchali fragmentów tej fascynującej opowieści, która przeniosła ich w świat przygód i odkryć w Wielkiej Brytanii.

Dodatkową atrakcją była projekcja filmu dotyczącego Londynu i jego najważniejszych zabytków. Dzieci miały okazję zobaczyć takie miejsca jak Big Ben, Tower Bridge, Pałac Buckingham czy Muzeum Brytyjskie. Film wzbudził duże zainteresowanie i zainspirował uczniów do dalszego zgłębiania wiedzy o stolicy Anglii.

Oczywiście wybór książki i filmu nie był przypadkowy, Anglia jest drugim przystankiem w "Podróżach" uczniów klas drugich. W semestrze pierwszych drugoklasiści pogłębiali wiedzę na temat stolicy naszego kraju.

Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej była nie tylko ciekawą lekcją, ale również inspirującą podróżą literacką i kulturową. Dziękujemy wszystkim organizatorom za przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia, które na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

21 maja 2024