Jesteś tutaj: Start / Innowacje pedagogiczne

INNOWACJE PEDAGOGICZNE NAUCZYCIELI OPRACOWANE

W  SZKOLE  PODSTAWOWEJ  NR  18  W JAWORZNIE

NA ROK SZKOLNY 2024/2025

1. Innowacja pedagogiczna na lata 2022-2025 „Ciężkowice z historią” - popularyzacja historii, tradycji i osobliwości językowych Ciężkowic. Budowanie poczucia więzi i dumy ze swojej małej ojczyzny. – mgr D. Prochowska, mgr Dudek.

1. Innowacja pedagogiczna „Kreatywne prace plastyczne” – międzynarodowy projekt edukacyjny wspierający rozwój twórczości i kreatywności – V edycja pod hasłem: „Niesamowite techniki plastyczne IT”autorka projektu: Beata Grzeszczuk-Nędza; realizatorki innowacji: mgr Jadwiga Jania, mgr Patrycja Czajer.

1. Innowacja pedagogiczna „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki – międzynarodowy projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa w roku szkolnym 2024/2025, edycja VI „Świat pełen emocji”. autorka projektu: Honorata Szanecka, realizatorka innowacji: mgr Jadwiga Jania.

1. Innowacja pedagogiczna „Działam lokalnie, myślę globalnie” – rozwijanie świadomości zawodowej uczniów i ich kompetencji społecznych. – mgr Justyna Nowak.

1. Innowacja pedagogiczna „Budujemy relacje” – rozwijanie umiejętności nawiązywania relacji rówieśniczych, odnajdywania się w grupie i radzenia sobie z trudnymi emocjami. – mgr Justyna Nowak, p. Anna Psioda, mgr Karolina Kapłon.

1. Innowacja pedagogiczna „Taniec ze słowem – taneczna przygoda z logopedią” – innowacyjna metoda wspierania rozwoju mowy i umiejętności społecznych u dzieci w wieku wczesnoszkolnym - mgr Paulina Boroń.