Działania Wolontariatu w roku 2022/2023

Wolontariat z SP 18 w Bibliotece – filia Ciężkowice!

Przejdź do - Wolontariat z  SP 18 w Bibliotece – filia Ciężkowice!

Obszary tematyczne, w obrębie których wolontariusze pracujemy to:

– przygotowanie materiałów do wystaw i imprez bibliotecznych
– zbieranie materiałów archiwalnych o historii miejscowości
– pomoc w prowadzeniu warsztatów
– pomoc w pracach bibliotecznych

Współpraca daje Nam możliwość wykazania się, spełniania własnych pasji, podzielenia się swoimi umiejętnościami, zdolnościami i zainteresowaniami. Wymiana doświadczeń i dobre relacje przynoszą obu stronom satysfakcję oraz interesujące efekty.

25 kwietnia 2023

Rajd Rodzinny

Niedzielny Rodzinny Rajd wokół zalewu Sosina – edycja wiosenna to kolejne wyzwanie dla Wolontariuszy Szkoły Podstawowej nr 18. Nasze zadania to: wskazywanie miejsca do którego mieli zmierzać ochotnicy, śmiałkowie, którzy będą startować, wydawaliśmy posiłki, słodki poczęstunek na stanowisku małej gastronomii. Zabezpieczaliśmy trasy biegowe: spacerową, na orientację oraz umiarkowaną. Wręczaliśmy medale, ciasteczka na mecie. Fantastyczna atmosfera udzieliła się również i Nam. Przy dźwiękach muzyki trochę pląsaliśmy radując się urokami słonecznego dnia. Nie zapomnieliśmy o obdarowywaniu wszystkich naszym uśmiechem – oczywiście odwzajemnanym. Cieszymy się, że nasza pomoc jest niezawodna. Na pamiątkę otrzymaliśmy również pamiątkowe medale.

Dziękujemy Rodzicom za nieocenioną  współpracę!

23 kwietnia 2023

Wiosenny Nordic Walking

W sobotę po raz kolejny Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 18 przybyli gotowi nieść pomoc. Wzięliśmy udział VIII Nordic Walking w Ciężkowicach. Na miejsca, gotów, start – po tych słowach grupa 200 osób ruszyła malowniczą trasą z kijami w otoczeniu przyrody doliną Żabnika, a dla Nas był to sygnał do pracy na miejscu. Przygotowywaliśmy kanapki ze smalcem, kroiliśmy ogórki. Następnie wręczaliśmy przygotowany posiłek, oraz medale. Malowaliśmy twarze, robiliśmy tatuaże najmłodszym  uczestnikom marszu.

Super pogoda, piękne otoczenie wspaniałej, rozkwitającej zieleni i wspaniałe humory sprawiły, iż ten dzień zaliczymy do udanych.

22 kwietnia 2023

Dzień Ziemi w kolorach łąki kwietnej w Szkole Podstawowej nr 18 w Jaworznie. Wolontariusze z tej okazji sprawnie i ochoczo brali udział w pracach porządkowych korzystając z własnego sprzętu – przygotowywali stanowiska pod sadzenie/sianie kwiatów: wozili ziemie, wyrywali chwasty, grabili, przygotowywali miejsca pod sadzenie drzew. Pomoc przy sadzeniu drzew. Kolejnym zadaniem było wydawanie herbat ziołowych i owocowych oraz słodkiego poczęstunku w formie kolorowego lizaka. Wydarzenie miało charakter akcji edukacyjnej. Takie świętowanie Dnia Ziemi bardzo nam odpowiadało.

21 kwietnia 2023