Działania Wolontariatu w roku 2022/2023

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Maskotka Wolontariatu

Przejdź do - Maskotka Wolontariatu

Przedstawiamy "MASKOTKĘ"  Szkolnego Wolontariatu "Pomaganie jest fajne!"

Maskotką Wolontariatu została Lama o cudnym imieniu Bianka.

 

"Zwierzę mocy Lama”

Lamy są  przyjacielskie, spokojne, stabilne, urocze oraz otwarte.  Reprezentują wytrwałość, przetrwanie, zdolność adaptacji,  siłę, dumę i pewność siebie.  Przewodnik ze świata duchowego Lama, uczy otwartości i życzliwości, łatwości w nawiązywaniu kontaktów.

Symbolika lamy ma Ci przypomnieć, że dzięki ciężkiej pracy i wytrwałości spełnią się Twoje marzenia. Poradzisz sobie w każdej sytuacji, nawet tej trudnej!

 

 

27 marca 2023

Nordic Walking w stylu Disco lat 80

Przejdź do - Nordic Walking w stylu Disco lat 80

Wolontariusze 18 jako grupa młodych ludzi ma jedną misję – wspierania, pomagania, rozwijania. Okazją do działania był sobotni Nordic Walking w stylu Disco lat 80, zorganizowany przez klub Niko w Byczynie. Impreza sportowa w trakcie której zawodnicy rywalizowali na trasach przebiegających po drogach publicznych i ścieżkach leśnych. Było niezwykle barwnie, wesoło i kolorowo. Cieszyliśmy się słońcem od wczesnych godzin rannych. Imprez integrowała uczestników i Nas tworząc wspólnotę, ale przede wszystkim była to świetna zabawa. Robiliśmy zdjęcia, powadziliśmy wspólnie z organizatorami rozgrzewkę, rozdawaliśmy upominki, udzielaliśmy informacje osobom przychodzącym na start, obdarzaliśmy wszystkich uśmiechem. Nasza energia
 i zaangażowanie według organizatorów i osób biorących udział w marszu były bezcenne. Dziękujemy Organizatorom za to, że możemy rozwijać swoje umiejętności i zdobywać nowe doświadczenie. Był to miły i atrakcyjnie spędzony dzień. Towarzyszy Nam cały czas energia i moc, która brzmi: „Pomaganie jest fajne”.

Dziękujemy Rodzicom za nieodzowną pomoc.

18 marca 2023

WIELKANOCNE KARTKI DOBROCZYNNE

Przejdź do - WIELKANOCNE KARTKI DOBROCZYNNE

#dobrowraca
Od 13.03-3.04.2023r. odbędzie się w naszej szkole sprzedaż kartek dobroczynnych dla FUNDACJI SURSUM CORDA - w górę serca.
Kupując kartkę w cenie 3 złotych wyślesz w świat cząstkę dobra i optymizmu. Dochód z kampanii charytatywnej WIELKANOCNE KARTKI DOBROCZYNNE zostanie przeznaczony dla podopiecznych Programu Na ratunek.

 
14 marca 2023

Dzień Mężczyzn

Przejdź do - Dzień Mężczyzn

Wolontariuszki z Osiemnastki nie zapominają o naszych Mężczyznach.

Przygotowały dla nich niespodziankę.

Sala lekcyjna zamieniła się w najlepszy salon fryzjerski.  Na przerwach Mężczyźni korzystali z usług fryzjerskich. Kobietki również przyłączyły się do zabawy.

Radości nie było końca.

10 marca 2023