Wydarzenia 2022/2023

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Przejdź do - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1 marca
z tej okazji uczniowie klas 8 przygotowali plakaty.
7 marca 2023

Szkolny Konkurs Mini Playback Show 2023 w SP 18

Przejdź do - Szkolny Konkurs Mini Playback Show 2023 w SP 18

Nasza szkoła Osiemnastka w miniony piątek rozbrzmiewała  świetną muzyką, a uczestnicy Show zaprezentowali swoje talenty i kreacje w naprawdę doskonałym stylu!

Komisja Jury w swojej ocenie kierowała się   doborem repertuaru, poprawną imitacją śpiewu, trafnym oddaniem charakteru wybranej piosenki w odpowiednim układzie tanecznym oraz ogólnym wyrazem artystycznym, charakteryzacją wykonawcy i oryginalnością.

W Szkolnym MPShow wzięły udział klasy 1a,b, 2 a,b,3a,b, 4a,b, 5b i solistka z klasy 5a. Młodzi artyści swoimi niezapomnianymi występami udowodnili, że ten konkurs to doskonała okazja aby spotkać się z rówieśnikami, zobaczyć kolegów na scenie oraz wymienić się z nimi swoimi doświadczeniami. To niepowtarzalna okazja poczuć się jak gwiazda i wczuć w role swoich idoli.

7 marca 2023
Czytaj więcej o: Szkolny Konkurs Mini Playback Show 2023 w SP 18

Pasowanie na czytelnika 2022/2023

Przejdź do - Pasowanie na czytelnika 2022/2023

24 lutego uczniowie klas pierwszych w naszej szkole stali się oficjalnie czytelnikami biblioteki szkolnej. Podczas pasowania zostali zapoznani z najważniejszymi zasadami panującymi w naszej bibliotece oraz poznali prośby książek do swoich czytelników. Wróżki biblioteczne nie zapomniały przepytać uczniów ze znajomości znanych i lubianych bajek. Po oficjalnym pasowaniu Pani Dyrektor wraz z bibliotekarzem szkolnym rozdały dzieciom pamiątkowe dyplomy oraz książki. Następnie uczniowie klas pierwszych mogli po raz pierwszy wypożyczyć samodzielnie książkę ze szkolnej biblioteki.

28 lutego 2023

IX edycja Konkursu tanecznego You Can Dance 2022/2023

Przejdź do -  IX edycja Konkursu tanecznego You Can Dance 2022/2023
17 lutego w SP 18 odbyła się IX edycja Konkursu tanecznego You Can Dance. Na otwarciu imprezy zaproszony gość - tancerz i choreograf Grzegorz "Molo" Moczko zaprezentował naszym uczniom fragment tańca w stylu break dance i hip hop. Po zmaganiach konkursowych publiczność zachęcili do wspólnego tańca uczniowie klasy 2a z koła tanecznego Pani Nataszy Chochorowskiej oraz przewodnicząca RSU Milena Marcinkowska.
Gdy publiczność była zajęta wspólnymi tańcami Jury wytypowało zwycięzców w zmaganiach tanecznych. Z przyjemnością możemy zakomunikować, że w tym roku wygrały:
I miejsce - Lena Chrobak
I miejsce -  Antonina Kuźnicka i Michalina Stós.
II miejsce - Kornelia Gawęda, Maja Zagórska, Nikola Kuśmierczyk
III miejsce - Gabrysia Łysik.

Nasz Gość - Pan Grzegorz po konkursie poprowadził dla chętnych uczniów warsztaty taneczne. Zarażeni pozytywnymi wibracjami uczniowie naszej szkoły poczuli taneczne flow i oddali się tańcom na 100%. Była moc i energia. Dziękujemy wszystkim występującym, Jury oraz Panu Grzegorzowi za odwiedziny w SP 18 - organizatorki Pani Izabella Waszak i Justyna Nowak.
28 lutego 2023