Wydarzenia 2022/2023

Projekt zintegrowany LIFE "Śląskie. Przywracamy błękit"

Przejdź do - Projekt zintegrowany LIFE "Śląskie. Przywracamy błękit"

W dniu 29.02.2024 w ramach projektu zintegrowanego LIFE "Śląskie. Przywracamy błękit" w naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjne dla klasy 5a prowadzone przez subregionalnego ekodoradcę. Tematyka zajęć dotyczyła smogu, źródeł powstawiania zanieczyszczeń oraz sposobów na poprawę jakości powietrza. Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze, a grupa uczniów wykazała się dużą wiedzą i aktywnością.

1 marca 2024

Nasze pszczoły murarki

Maj to świetny miesiąc dla naszej łąki kwietnej. Dni są już długie, światła coraz więcej, a temperatury stale wyższe. Nasiona zasiane w kwietniu do wilgotnej gleby szybko zamieniły się w rośliny, które  mają idealne warunki do intensywnego wzrostu. Nasze pszczoły murarki odnalazły własną trzcinkę, w której zamieszkają przyszłe pokolenia owadów.

29 maja 2023

Ogólnopolski Konkurs czytelniczy "Wielki Maraton Czytelniczy

Jako szkolny organizator, Pani bibliotekarka Justyna Nowak ma zaszczyt przekazać wyniki Ogólnopolskiego Konkursu czytelniczego "Wielki Maraton Czytelniczy: w lustrze książki" dla uczniów klas VII i VIII Szkół Podstawowych organizowanych przez Wojewódzką bibliotekę Pedagogiczną w Gdańsku.
Laureatkami konkursu zostały uczennice klasy 8b:
Daria Bochenek (8 wynik w Polsce)
Urban Michalina (8 wynik w Polsce)
Marcinkowska Milena (10 wynik w Polsce)
Ślusarczyk Oliwia (12 wynik w Polsce)
Gorzkowska Oliwia (14 wynik w Polsce)

Finalistką konkursu została uczennica klasy 8b
Bogacka Nikola (2 wynik w Polsce)

Serdecznie gratulujemy dziewczynom!
28 maja 2023

Konkurs „Szkolna aktywność fizyczna”

Nasza Szkoła bierze udział  w Konkursie „Szkolna aktywność fizyczna” prowadzonego w ramach projektu „Szkolna aktywność fizyczna” organizowanym przez Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Celem konkursu jest promowanie i upowszechnianie programów szkolnej aktywności fizycznej opartych na wdrażaniu śródlekcyjnych oraz międzylekcyjnych ćwiczeń fizycznych.

Przedmiotem konkursu jest film prezentujący szkolną aktywność fizyczną uczniów podejmowaną  w trakcie lekcji  (ćwiczenia śródlekcyjne).

Prezentujemy film klasy 4a, która  zaangażowała się w ten projekt.

26 maja 2023