Piknik

24 maja 2023

Drodzy Uczniowie, Rodzice i inni członkowie Waszych Rodzin!

Już 2 czerwca (piątek) zapraszam w imieniu Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców naszej Szkoły na wyjątkowy piknik rodzinnypowiązany z obchodami Dnia Dziecka i Dnia Rodziny, który odbędzie się na terenie szkolnym. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest integracja naszego środowiska szkolnego, rodzin oraz stwarzanie możliwości prezentacji talentów naszym uczniom, zdobywania nowej wiedzy i doświadczeń.

Uroczyste rozpoczęciepikniku – godz. 17.00!

Na dzieci, młodzież i dorosłych czeka na nim ogrom niespodzianek i szeroka oferta atrakcji przygotowanych przez naszych uczniów, nauczycieli, aktywnych rodziców z Rady Rodziców, Przyjaciół Szkoły i zaproszone instytucje. Z pewnością, każdy znajdzie dla siebie coś interesującego!

Piknikowi towarzyszyć będzie zbiórka do puszek w ramach zgłoszonej przez Szkołę do Ministerstwa Cyfryzacji zbiórki publicznej pod hasłem: „Pokaż, na co Cię stać!” Tym razem zbieramy na rolety do sali gimnastycznej (na duże i małe okna), dzięki którym zajęcia, uroczystości i występy naszych uczniów będą przebiegać w bardziej sprzyjających warunkach – nawet w bardzo słoneczne dni!  Szacowany koszt zakupu i montażu rolet to ok. 8,5 tysiąca złotych.

Bardzo ważnym punktem wydarzenia będzie wystawa obrazówpoddanych licytacji rozpoczynającej się od dnia 29 maja godz. 18.00 na szkolnym Facebooku oraz podsumowanie licytacji. Te niezwykłe dzieła wyjdą spod pędzla najbardziej utalentowanych uczniów – młodych artystów naszej Szkoły. Etapy przygotowania prac i zorganizowania licytacji –                        zostały opisane w osobnym ogłoszeniu.Płótna i farby na dzieła biorące udział w licytacji ufundował radny naszej dzielnicy – Pan Mirosław Pieczara, a sam pomysł wykonania obrazów przez dzieci poddała Skarbnik RR – Pani Justyna Chrobak. Dyrektor Anna Hassa zorganizowała na terenie szkoły, we współpracy z MCKiS w Jaworznie, profesjonalne warsztaty malarskie, w których wzięło udział 155 uczniów klas I-VIII naszej szkoły! Obrazy wykonane podczas warsztatów malarskich są własnością uczniów, natomiast obrazy wykonane na licytację - zostaną przekazane nabywcom po jej podsumowaniu.

Jesteśmy wdzięczni za wszelką pomoc świadczoną w toku przygotowania i przeprowadzenia pikniku. Problemem pozostaje jeszcze sprawa rozłożenia i złożenia sceny w dniu pikniku, tj. 2 czerwca. Tutaj liczymy na pomoc chętnych tatusiów - potrzebnych jest około 10 panów! Złożenie sceny nastąpi bezpośrednio po pikniku, tj. około godz. 19.00.

Chęć pomocy prosimy zgłaszać do wychowawców klas, którzy następnie przekażą wiadomość do głównego koordynatora pikniku – Pani Małgorzaty Mackiewicz.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tej wspólnej imprezie!

Dyrektor Szkoły, Anna Hassa i Organizatorzy imprezy