Wydarzenia 2024/2025

Sprzątanie Świata – Polska 2024 w naszej szkole!

Przejdź do - Sprzątanie Świata – Polska 2024 w naszej szkole!

20 września nasza szkoła aktywnie włączyła się w 31. finał ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata – Polska". Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem "Na straży czystej Ziemi", które idealnie oddaje ducha wspólnego dbania o czystość naszej planety.

Tego dnia uczniowie klasy 6a, pod opieką pani Gabrieli – nauczycielki geografii, oraz pani Justyny – opiekunki samorządu uczniowskiego, zaangażowali się w sprzątanie ciężkowickiego rezerwatu przyrody "Żabnik". Spacerując po Dolinie Żabnika przez ponad dwie godziny, zebrali aż 6 worków odpadów mieszanych oraz imponującą liczbę 700 niedopałków! Jesteśmy niezwykle dumni z zaangażowania naszych uczniów, którzy nie tylko pomagają w ochronie środowiska, ale również uczą się, jak ważne jest dbanie o nasze wspólne dobro.

To jednak nie koniec naszych działań! Akcja sprzątania trwa w naszej szkole nadal. Zachęcamy wszystkich – uczniów, rodziców oraz nauczycieli – do włączenia się w zbiórkę tekstyliów, która potrwa do końca miesiąca. Specjalne pudło na tekstylia znajduje się przy wejściu do szkoły w Strefie Rodzica. Każda pomoc się liczy, ponieważ razem możemy zrobić jeszcze więcej dla naszego środowiska!

23 września 2024

LUDZIKI Z WARZYW W WYKONANIU PIERWSZAKÓW

Przejdź do -     LUDZIKI Z WARZYW W WYKONANIU PIERWSZAKÓW

Jesień to pora roku, która obdarowuje nas różnorodnymi gatunkami zdrowych, bogatych w witaminy, wartości odżywcze - warzyw. W piątek – 20 września uczniowie z klasy 1 a pod kierunkiem pani Nataszy przygotowali wystawę klasową „Kukiełki z warzyw” w ramach zajęć plastyczno – technicznych z elementami edukacji zdrowotnej. Pierwszoklasiści wykazali się bogatą wyobraźnią i dużą pomysłowością. Prace były różnorodne, oryginalne i ciekawe. Wspaniałe warzywne Cudaki można obejrzeć w galerii zdjęć. Zapraszamy!

20 września 2024

„Bezpieczna droga do szkoły”

Przejdź do - „Bezpieczna droga do szkoły”

20 września w Szkole Podstawowej nr 18 w Jaworznie odbyły się zajęcia edukacyjno- profilaktyczne dla uczniów klas pierwszych pod hasłem: ”Bezpieczna droga do szkoły”. Pan podinsp. Tomasz Obarski -zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Jaworznie, przypomniał uczniom zasady ruchu drogowego, utrwalił numery alarmowe, uświadomił jakie zagrożenia wynikają z nieostrożnych zachowań w kontaktach z nieznajomymi oraz przypomniał o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy tornistrze. Zwieńczeniem zajęć było praktyczne wykorzystanie wiedzy na przejściu dla pieszych w pobliżu szkoły. Spotkanie z przedstawicielem KMP w Jaworznie- jego doświadczenie i profesjonalne podejście do tematu- miało ogromne znaczenie w realizacji zagadnień związanych z bezpieczeństwem dzieci oraz dostarczyło uczniom wielu wrażeń. Na koniec uczniowie klasy 1 a i 1 b pod kierunkiem wychowawczyń pani Nataszy Chochorowskiej i pani Pauliny Boroń, wręczyli zaproszonemu gościowi pamiątkowe podziękowanie oraz zaprezentowali piosenkę- dedykację „W drodze do szkoły”.

N.Chochorowska

20 września 2024

Parada Konna

8 września przedstawiciele pocztu sztandarowego wraz panią Renatą Pazdur uczestniczyli w 10 Klikowskiej Paradzie Konnej. Podczas uroczystości uczniowie oglądali pokazy jazdy konnej na koniach różnej maści oraz sztukę powożenia zaprzęgiem konnym.

8 września 2024