Działania Wolontariatu w roku 2023/2024

„Rozumiem-Akceptuję!”

2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Uczniowie wiedzą jak ważny jest to dzień dla naszej społeczności dlatego pokazali jak pozytywną społecznością osób wrażliwych na temat autyzmu jesteśmy. Uczestniczyli w Szkolnym Konkursie pod hasłem „Rozumiem-Akceptuję!” .

Uczniowie zaznaczyli swoją solidarność, pokazali empatię, zrozumieli sposób postrzegania świata, odbieranie bodźców, które towarzyszą w codziennym życiu. Fotografię można również na szkolnym facebooku.

Przedstawiamy listę laureatów:

I miejsce Kinga T. kl.6a

II miejsce Aleksander U kl.4a

III miejsce Lena S. kl.5a

Wyróżnienie Marcelina J. kl.1a

Gratulujemy zwycięzcom!

Nagrody zostaną wręczone na najbliższym apelu.

Opiekunki Szkolnego Wolontariatu

#pomaganiejestfajne

8 kwietnia 2024

Złap Króliczka

Podczas Wielkanocy zajączek zostawia słodkie upominki i drobne niespodzianki w różnych zakamarkach domu, a nawet w ogrodzie. Zgodnie z tradycją  polską w naszej szkole odbyło się Wielkanocne Szukanie Jajek przyniesionych oczywiście przez zajączka -  była to smaczna niespodzianka.  Uczniowie klasy 1a, 1b, szukali na boisku szkolnym ukrytych słodyczy. Dzieci bardzo szybko poradziły sobie z tym słodkim zadaniem. Przysmaki bardzo szybko znalazły swoich właścicieli. Największa radość była przy liczeniu, komu udało się odnaleźć najwięcej cukierków. Poszukiwania przysporzyły dzieciom dużo zabawy i radości.

26 marca 2024

Światowy Dzień Zespołu Downa

Przejdź do - Światowy Dzień Zespołu Downa

Jest na świecie tyle rzeczy,
za które nie można
zapłacić żadnymi pieniędzmi,
a tylko uśmiechem i słowem
-DZIĘKUJĘ

21 marca świętujemy Światowy Dzień Zespołu Downa. Jest to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Data 21. 03. jest symboliczna
i nie jest też przypadkowa. Osoby z Zespołem Downa charakteryzuje bowiem istnienie dodatkowego - 3 chromosomu bądź jego fragmentu w 21 parze chromosomów. Akcja Dzień Kolorowej Skarpetki zorganizowana w naszej szkole przez Wolontariat Szkolny, Samorząd Uczniowski oraz wychowawców klas 1a,1b,2a,2b,3a,3b,4a miała na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat Zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integrację z nimi. Uczniowie na lekcjach zapoznali się z ideą obchodów, wykonali kolorując wraz z wychowawcami i organizatorami kolorowe skarpety, a następnie wieszając je na parkanie przed szkołą okazując w ten sposób akceptację i zrozumienie. Drobne gesty mają ogromne znaczenie - życzymy, aby w waszych sercach zawsze gościła radość, życzliwość.

22 marca 2024

Nordic Walking Rock Walk

W minioną sobotę Wolontariusze 18 (Emil, Filip, Szymon) mieli jedną misję - wspierania, pomagania, rozwijania. Okazją do działania był sobotni Nordic Walking w stylu Rock Walk zorganizowany przez MDK Szczakowa. Była to impreza sportowa w trakcie której zawodnicy rywalizowali na trasie dookoła Gródka w malowniczej scenerii zbliżającej się wiosny. Trasa liczyła 8 km. Cieszyliśmy się słońcem od wczesnych godzin rannych. Imprez integrowała uczestników i Nas tworząc wspólnotę, ale przede wszystkim była to świetna zabawa. Robiliśmy zdjęcia na trasie zawodnikom ustawiając ich w najbardziej malowniczym krajobrazie, obdarzaliśmy wszystkich uśmiechem. Nasza energia i zaangażowanie według organizatorów i osób biorących udział w marszu były bezcenne. Dziękujemy Organizatorom za to, że możemy rozwijać swoje umiejętności i zdobywać nowe doświadczenie. Był to miły i atrakcyjnie spędzony dzień. Towarzyszy Nam cały czas moc, która brzmi: Pomaganie jest fajne.
Dziękujemy Rodzicom za nieodzowną pomoc.

18 marca 2024