Laboratoria Przyszłości

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 

 

Artykuły

Puzzle do Ozobota… całkiem inne spojrzenie na puzzle

Przejdź do - Puzzle do Ozobota… całkiem inne spojrzenie na puzzle

My- uczestnicy koła matematycznego z klasy 3 a pod kierunkiem Pani Nataszy- lubimy kodowanie i programowanie na różne sposoby: z kubeczkami, w apkach, z wykorzystaniem robotów Ozobot. Dzisiejszy poranek minął nam na kodowaniu Ozobotów…ale inaczej niż do tej pory…nie używaliśmy kartek i flamastrów, nie używaliśmy platformy ozoblockly, nie używaliśmy też apek ozobot i evo…to co robiliśmy?…układaliśmy trasy…Zachwyt w oczach- bezcenny!

19 kwietnia 2024

BeCreo Kit

Przejdź do - BeCreo Kit

15 kwietnia w klasie 3 a  pod kierunkiem wychowawcy Nataszy Chochorowskiej odbyły się zajęcia otwarte dla nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 18 w Jaworznie przeprowadzone w ramach realizacji projektu „Laboratorium Przyszłości” z wykorzystaniem pakietów BeCreo KIT-– zestawów konstrukcyjnych z mikrokontrolerem, czujnikami i akcesoriami oraz z  zastosowaniem „ Aktywnej Tablicy”.      

Celem zajęć było zaprogramowanie przez uczniów  prostej gamy C- dur w zapisie literowych w określonej częstotliwości dźwięków, a następnie kanonu „ Panie Janie” -poprzedzone wykonaniem przez uczniów gamy  i kanonu na dzwonkach chromatycznych. Dopełnieniem zajęć były ćwiczenia ruchowe i ewaluacja z nagrodami.

Lekcje z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych „ Laboratorium Przyszłości” pozwalają odkrywać nowe i dzięki nim -programowanie, mechatronika, elektronika , robotyka stają się przyjazne i przydatne.

17 kwietnia 2024

Sprawozdanie z postępowania i wyników pozyskania sprzętu z programu „Labolatoria Przyszlości”

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją było stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.


Celem inicjatywy było wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

13 stycznia 2023
Czytaj więcej o: Sprawozdanie z postępowania i wyników pozyskania sprzętu z programu „Labolatoria Przyszlości”

Wrzesień

Przejdź do - Wrzesień