13 stycznia 2023

Wykorzystywania nowych technologii – pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach programu „Laboratoria przyszłości” – podczas realizacji codziennych zajęć z uczniami.

VEX LEGO zestaw edukacyjny przeznaczony jest do nauki uczniów w wieku 8-14 lat. Umożliwia naukę w klasie stawiając zarówno na współpracę jak i rywalizację. Zajęcia takie zwiększają zaangażowanie oraz inspirują uczniów, którzy dzięki STEM mogą rozwijać kreatywność i pomysłowość.

Klasa 4b korzystała z LEGO w czasie lekcji matematyki.

Na lekcji techniki uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpiecznej pracy i narzędziami zakupionymi przez szkołę w ramach programu Laboratoria przyszłości. Na kolejnych zajęciach uczniowie przygotowali stanowiska warsztatowe segregując narzędzia według ich zastosowania.