Podróże kształcą

8 kwietnia 2024

Uczniowie z klasy 3 a i 3 b z wychowawczyniami Jolantą Gut i Nataszą Chochorowską mieli niecodzienną okazję uczestnictwa w spektaklu opartym na znanej pokoleniom młodych czytelników na całym świecie powieści Astrid Lindgren "Dzieci z Bullerbyn" w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego w Teatrze Miejskim w Gliwicach. Fenomenalna gra aktorska, przepiękna dekoracja, doskonała oprawa muzyczna- brawa!

Palmiarnia Miejska w Gliwicach była kolejnym etapem wycieczki . Uczniowie mieli tutaj możliwość, w bezpośrednim kontakcie, skonfrontować wiedzę książkową z prawdziwymi okazami. Jest ich tutaj ponad 6 tysięcy sztuk skatalogowanych w blisko dwu tysiącu taksonach, a dzięki przewodnikom, można jeszcze więcej dowiedzieć się o eksponowanych przedstawicielach świata flory i fauny. Niezapomniane wrażenia i ogrom wiedzy poprzez doświadczanie- bezcenne!

Składamy serdeczne podziękowania Paniom Justynce Nowak za opiekę i dobrą energię oraz Pani Dorotce Szmyl za trzyletnią współpracę i organizację najbardziej wartościowych wycieczek.