Mój kawałek zieleni!

22 kwietnia 2024

W ramach konkursu uczniowie klas 1-8 wraz z wychowawcami i rodzicami przez cały tydzień używając narzędzi ogrodniczych: grabi, szpadli, motyk, łopat, kopaczek oraz akcesoriów potrzebnych w ogrodzie: rękawic, ziemi tworzyli rabaty kwiatowe. Przygotowane zostało 15 stanowisk. Wszystkie prace ogrodowe wykonane zostały we własnym zakresie. Obejmowały one: porządkowanie terenu, wytyczenie terenu, rozłożenie rabat i wypełnienie ich ziemią. Najtrudniejszym zadaniem było odchwaszczenie działki, co nie było takie łatwe, chwasty broniły się zażarcie!  Następnie  uczniowie przystąpili do sadzenia roślin m.in. hortensji,  wrzośców, funkii, goździków, aksamitek co stanowiło dla nich największą frajdę. Powstały unikatowe, śmiem twierdzić, że na skalę światową rabaty pięknego, bajecznego wyglądu. Każdy zakątek obfituje w szereg efektownie kwitnących roślin wieloletnich. Przy każdej z nich znajdują się tabliczki z oznaczeniem klasy do której ona należy. Zadanie to od początku cieszyło się dużym zainteresowaniem dzieci. Kontakt z naturą i praca na świeżym powietrzu bardzo dobrze wpływały na ich psychikę. Stanowiły relaks i formę integracji uczniów. Projekt został zrealizowany dzięki zaangażowaniu wielu osób: nauczycieli, rodziców, uczniów. Wspólnym wysiłkiem osiągnęliśmy zamierzony cel.

Dziękujemy!