Miejski Konkurs Języka Angielskiego Young Masters of English’2019

2 kwietnia 2019

- duma i tradycja naszej Szkoły!

W dniu 2 kwietnia 2019 r. nasza Szkoła po raz piętnasty gościła w swoich progach uczestników oraz gości jubileuszowej XV edycji Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego Young Masters of English’2019.

Powyższy konkurs przeznaczony jest dla najlepszych uczniów klas trzecich. Od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród jaworznickich szkół. Zyskał sobie prestiż i uznanie profesjonalistów w zakresie języka angielskiego. W tym roku ponownie został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna oraz patronatem medialnym gazety PULS.

Jego pomysłodawczynią i koordynatorem jest rokrocznie mgr Anna Hassa, dyrektor SP18 i nauczyciel języka angielskiego, która od 2004 r. organizuje go we współpracy z pracownikami Szkoły i rodzicami uczniów. W tym roku szkolnym swój akces do konkursu zgłosiło 11 szkół, ale dwie z nich nie przybyły w dzień konkursu.

Umiejętności językowe młodych mistrzów, którzy wcześniej wygrali eliminacje szkolne w swoich placówkach, oceniało tradycyjnie profesjonalne JURY złożone z: dwóch nauczycieli pełniących funkcję doradców metodycznych, kierownika Wydziału Egzaminów z zakresu Kształcenia Ogólnego OKE (jeszcze niedawno: doradcy metodycznego języków obcych) oraz doświadczonego nauczyciela klas dwujęzycznych.

Różnorodne zadania dotyczyły w tym roku lubianej przez dzieci tematyki świąt i tradycji w Wielkiej Brytanii i USA - konkurs przebiegał pod hasłem: Through Famous British and American Festivals and Traditions. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko znajomością słownictwa i elementów gramatyki, ale przede wszystkim umiejętnościami rozumienia ze słuchu i prowadzenia konwersacji w języku angielskim oraz logicznego myślenia. Największe zainteresowanie towarzyszyło zadaniom polegającym na odkodowaniu hasła oraz wywiadowi z Easter Bunny czyli z Zajączkiem Wielkanocnym.

W rezultacie, zwycięzcami bardzo wyrównanej rywalizacji zostali uczniowie ze szkół: SP nr 1 (w ZSzP 1) - I miejsce, SP nr 14 - II miejsce, SP nr 7 - III miejsce i SP nr 19 - wyróżnienie. Naszą szkołę godnie reprezentowała uczennica klasy IIIa, Martynka Swatek, która zajęła V miejsce.

Na uroczystość wręczenia nagród połączoną z podsumowaniem 15-letniej organizacji konkursu przez Dyrektor A. Hassę przybyli znamienici goście, a wśród nich: Tadeusz Kaczmarek - przewodniczący Rady Miejskiej, Ewelina Marcinkowska - inspektor WE, Maciej Brül - przewodniczący NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty i Wychowania w Jaworznie, Joanna Dzięburska-Siemek - przewodnicząca Rady Rodziców oraz Mirosław Pieczara - radny Rady Miejskiej i z-ca Rady Rodziców SP18.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani dyplomami i wspaniałymi nagrodami sponsorowanymi przez Wydział Promocji, Kultury i Sportu UM w Jaworznie, radnego Rady Miejskiej i wyd. językowe Oxford University Press. O poczęstunek i świąteczne upominki dla dzieci i gości zadbali rodzice SP18, a wśród nich Państwo Janina i Marek Banasikowie - wierni od lat „Przyjaciele Szkoły”. O świąteczny wystrój pomieszczeń konkursowych  i opiekę nad gośćmi postarali się zaangażowani nauczyciele naszej Szkoły. Wiele słów uznania i podziękowań za 15-letni trud organizacji konkursu, w tym autorstwo zadań konkursowych, jego przygotowanie i prowadzenie, padły w kierunku Pani Dyrektor Anny Hassy, z którą dziennikarz gazety PULS przeprowadził również obszerny wywiad.

Impreza przebiegła w miłej, zapowiadającej zbliżające się święta wielkanocne atmosferze...