„Eksperymenty i doświadczenia chemiczne dla najmłodszych”

9 maja 2019

Piątkowe przedpołudnie uczniowie klasy 1 b wraz z wychowawcą  spędzili w gościnnych murach 1 Liceum Ogólnokształcącego w Jaworznie, gdzie pod czujnym okiem wspaniałego nauczyciela chemii prof.T.Słowika mieli ogromny zaszczyt i przyjemność wziąć udział w zajęciach warsztatowych pod hasłem: „Eksperymenty i doświadczenia chemiczne dla najmłodszych”. Ogromne wrażenie wywarł na dzieciach chemiczny banan, a  otrzymywanie tlenu wzbudziło wielkie zainteresowanie! Z wielkim  zachwytem pierwszoklasiści obserwowali napełnianie balonika dwutlenkiem węgla otrzymanym w reakcji sody oczyszczonej z octem oraz  wytwarzanie płomienia bez użycia zapalniczki i zapałek. Prawdziwą furorę wywołało wytwarzanie dymów w różnych barwach: białej, różowofioletowej, brunatnej…..Fenomenalne zajęcia! Dziękujemy raz jeszcze!

Ps. Może ktoś z obecnej  1 b w przyszłości dołączy do społeczności uczniowskiej 1LO?:-)

Bardzo bym sobie tego życzyła! Wszak to moje ukochane liceum <3, do którego z sentymentem wracam we wspomnieniach, a dzisiaj mogłam ponownie poczuć klimat tego miejsca…bezcenne!

Natasza Ch.