"Klub czytających dziadków"

19 maja 2019

Dzisiaj w „ Klubie Czytających Dziadków Klasy 1b ” gościliśmy panią Halinę Dziedzic- mamę naszej wychowawczyni –która także była nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i z wielką przyjemnością przyjęła zaproszenie do klasowego klubu.

Pani Halina przeczytała nam książkę, która naszym zdaniem, powinna obowiązkowo trafić do każdego przedszkola i każdej szkoły. „Mój młodszy brat” Moniki Krajewskiej to lektura ważna, mądra, a na dodatek dobrze napisana i zilustrowana. W prosty, ujmujący szczerością i autentycznością sposób, autorka opowiedziała historię, która ukazując obecne wciąż w społeczeństwie stereotypy i uprzedzenia, pokazała jednocześnie, jak niewiele trzeba, by uwolnić dzieci od tych uprzedzeń; by wychować pokolenie, dla którego żadna „inność” nie będzie problemem. W naszym świecie, w którym tak często brak tolerancji „Mój młodszy brat”oswaja zespół Downa. Na zakończenie obiecaliśmy sobie, że będziemy zawsze nieść pomoc ludziom chorym, niepełnosprawnym, potrzebującym wsparcia.
To już ostatnia lektura w tym roku szkolnym realizowana w „Klubie Czytających Dziadków”.
Do zobaczenia i usłyszenia po wakacjach! „ Czytam- więc jestem!”