Ubezpieczenie dzieci na rok szkolny 2019/2020

24 czerwca 2019

Pilne!

Szanowni, Rodzice

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 18 informuje, że ubezpieczenie grupowe NNW zawarte na rok szkolny 2018/2019 obowiązuje do 31.08. 2019r.

Zgodnie z „Informacją MEN w sprawie ubezpieczenia od NNW dzieci i młodzieży szkolnej” (patrz załącznik 1) przepisy ustawy Prawo Oświatowe nie upoważniają dyrektora do zawierania umów ubezpieczenia na rzecz uczniów.

Mają one być zawarte wyłącznie z woli rodzica- indywidualnie lub grupowo (jeśli rodzice połączą się w grupę min. 10 osób). Ubezpieczenie NNW nie jest już konieczne ze względu na wycieczki szkolne w kraju.

W piątek (21.06) odbyło się w szkole zebranie Rady Rodziców (niestety z niską frekwencją), na które przybyli również przedstawiciele kilku firm ubezpieczeniowych ( PZU, RCU, bezpieczny.pl), przygotowanych do zawierania umów z rodzicami.

Link do listu MEN: http://www.kuratorium.katowice.pl/index.php/bez-kategorii/ubezpieczenia-od-nastepstw-nieszczesliwych-wypadkow-nnw-dzieci-i-mlodziezy-szkolnej/

OFERTY

OWU Twoje Dziecko z kartą IDD

Ulotka NNW szkolna