Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!

25 czerwca 2020

Nawet najstarsze pokolenie nauczycieli nie pamięta zakończenia roku szkolnego – jednego z najmilszych dni w roku szkolnym, bez odświętnej akademii na sali gimnastycznej i uroczystego rozdania świadectw, bez spotkania z wychowawcą w klasie, bez gratulacji, podziękowań i życzeń udanych wakacji. Nauczycielom jest równie przykro z tego powodu jak uczniom i ich rodzicom. Niestety, utrzymująca się niekorzystna sytuacja epidemiczna i obostrzenia nałożone na placówki oświatowe uniemożliwiają organizację zakończenia roku szkolnego na terenie szkoły. W naszej szkole, w której uczy się 342 uczniów, „bezpieczne” i zgodne z przepisami rozdanie świadectw w klasach musiałoby trwać 5 dni!

Mieliśmy w planie pożegnać uroczyście na sali gimnastycznej przynajmniej naszych ósmoklasistów (jest ich tylko 25), ale mamy obowiązek przygotowania do odbioru lokali wyborczych - na czwartek 25.06. Mogę jedynie być obecna wraz z wychowawcą w miejscu rozdania świadectw i życzyć im z całego serca - POWODZENIA!

Niektóre szkoły zupełnie zrezygnowały z wydawania świadectw w dniu 26 czerwca, inne - przeniosły tę czynność na wrzesień. Jako Dyrektor Szkoły, w porozumieniu z Radą Pedagogiczną podjęłam decyzję, aby nie przekładać tego ważnego wydarzenia na początek roku szkolnego, ponieważ nie możemy mieć pewności czy będzie „normalnie”. Przy słonecznej pogodzie, rozdanie świadectw na świeżym powietrzu mogłoby być bardzo przyjemne, ale zdaje się, że nie możemy mieć pewności, że w piątek 26 czerwca pogoda dopisze. Mimo tych wszystkich przeciwności chcemy umożliwić dzieciom odbiór świadectw z rąk wychowawcy, oczywiście - z utrzymaniem reżimu sanitarnego.

Dołączam poniżej załącznik do uchwały Rady Pedagogicznej Szkoły w sprawie organizacji pracy Szkoły Podstawowej nr 18 w dniu 26.06.2020 r.

Załącznik do Uchwały nr 37/11/06/2019

ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 18 W DNIU 26.06.2020 r.

1. W sytuacji utrzymania stanu zagrożnia epidemią COVID -19, Szkoła zobowiązana jest do przestrzegania zasad bezpieczeństwa minimalizujących ryzyko zakażenia koronawirusem.

1. W dniu zakończenia roku szkolnego 2019/2020, tj 26.06.2020 r. nie ma możliwości przeprowadzenia na terenie szkoły uroczystej akademii zrzeszającej całą społeczność szkolną, ani spotkań klasowych z wychowawcami w salach lekcyjnych.

1. Odebranie świadectwa przez ucznia lub rodzica możliwe jest w sekretariacie szkoły podczas trwania wakacji.

UWAGA: W czasie wakacji mogą obowiązywać inne godziny pracy szkolnego sekretariatu,