Obchody 99-tej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

12 listopada 2017

W sobotę 11 listopada 2017 r., poczet sztandarowy naszej Szkoły w składzie:  Aleksandra Ślusarczyk, Emilia Czyrnek, MateuszFudała  (wszyscy uczniowie - VIIa) oraz Jagoda Wojtas (VIb), pod opieką nauczycieli: Dyrektor A. Hassy, Wicedyrektor B. Otrębskiej i  opiekuna SU - Karoliny Kapłon - godnie reprezentował Szkołę w miejskich obchodach 99-tej rocznicy odzyskania niepodległości  przez Polskę.

Część pierwszą obchodów stanowiła uroczysta msza św. w Kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny z udziałem władz Miasta i zaproszonych gości, pocztów sztandarowych, orkiestry dętej oraz mieszkańców. Po przemarszu pochodu przez jaworznicki rynek pod Pomnik Niepodległości rozpoczęła się druga część obchodów, na którą złożyły się: przemówienie Prezydenta Miasta Pawła Silberta, krótki program artystyczny w wykonaniu młodzieży oraz uroczyste złożenie wiązanek pod Pomnikiem Niepodległości.