Dzień Papieski w naszej szkole 2022/2023

15 października 2022

11 X br. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji XXII Dnia Papieskiego. Idea tak zwanego „Dnia Papieskiego” narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski w 1999 r. Jego obchody na stałe związały się z niedzielą poprzedzającą 16 października, a więc dzień wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Podczas Dnia Papieskiego pochylamy się co roku nad jednym z aspektów nauczania Jana Pawła II. Zgłębiając to, co mówi do nas nasz Wielki Rodak, przypominamy sobie jego niezwykłe życie i dziękujemy Bogu za jego osobę. Tegoroczne hasło: „Blask prawdy” przyświecało uroczystości, którą przygotowały reprezentacje uczniów z klas 2a, 4a, ,5a, 5b i 7a przygotowane przez Panie Renatę Pazdur i Nataszę Chochorowską. Zaproszeni na uroczystość goście i cała społeczność uczniowska wraz z wychowawcami z uwagą wysłuchali wierszy, pieśni i ciekawostek o życiu Jana Pawła II. Poprzez wspomnienie postaci Jana Pawła II wyrazili podziw i ogromną wdzięczność za Jego posługę miłości Kościołowi i rodzinie ludzkiej.