Herbatka dla Seniora

23 listopada 2022

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 18 pamiętała o Ogólnopolskim Dniu Seniora przypadającego na dzień 14 listopada.

Z tej okazji w szkole została zorganizowana akcja pod hasłem: „Herbatka dla Seniora”.

W ramach inicjatywy przez dwa tygodnie zbierane były herbaty o różnych smakach. Uczniowie ze Szkolnego Wolontariatu zanieśli swoją radość, uśmiech oraz pyszne herbatki.

Niespodzianki zostały przekazane do Dziennego Domu Seniora w Szczakowej, hospicjum Homo- Homini św. Alberta w Jaworznie, Domu Pomocy Społecznej w Jaworznie, Domu Seniora „Jesień na Letniej” w Jaworznie. To wyjątkowy dzień i dobry moment na przemyślenia dotyczące tego, jak wiele zawdzięczamy osobom starszym. Życzyliśmy wielu lat w zdrowiu, spokoju, radości, aby spełniali marzenia i realizowali Swoje pasje. Niech każdy ich dzień wypełnia ludzka życzliwość, a optymizm nigdy Ich nie opuszcza. Zostaliśmy mile powitani, ugoszczeni, a radość oraz łzy wzruszenia w ich oczach były dla Nas największym podziękowaniem Zaprosiliśmy wszystkich odwiedzonych Seniorów na kubek, filiżankę gorącej, pachnącej herbaty.

Inicjatywa, jaka zrodziła się w szkole ma na celu integrację międzypokoleniową oraz podziękowanie osobom starszym za ich wkład w rozwój młodego pokolenia.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do tej akcji. Dzięki Państwa zaangażowaniu i otwartości serca udało się wywołać wiele uśmiechów.