"Ile waży Św.Mikołaj?"

18 stycznia 2023

Uczniowie Szkolnego Wolontariatu wraz ze społecznością uczniowską Szkoły Podstawowej nr 18 w Jaworznie wzięli udział w Konkursie Charytatywnym pod hasłem: Ile waży św. Mikołaj. Akcja polegała na zebraniu bilonu o jak największej wadze. Bilon (monety od 1gr do 5zł) był zbierany wśród uczniów i ich rodziców. Bilon można było wrzucać do pojemników podczas koncertu Zimowego połączonego z kiermaszem świątecznym. Wolontariusze przebrani za renifery, elfy, śnieżynki, Olafa i samego św. Mikołaja i jego żony Mikołajowej zbierali pieniądze do puszek. Przed wrzuceniem bilonów można było sobie zrobić z nimi oryginalne selfi. Celem konkursu było wsparcia funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz pomoc dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Dlaczego pomagamy? Pomaganie innym, słabszym, uboższym, potrzebującym pomocy wykształca empatię. Uczy angażowania się w działania charytatywne i społeczne. Pozwala nabyć umiejętności komunikacji oraz współpracy, cechy niezbędne w dorosłym życiu.

Wszyscy wolontariusze naszej szkoły - uczniowie, ich rodzice, - z radością w sercu pomagali tym, którzy takiej pomocy potrzebowali. Dobro, którym obdarowaliśmy innych, na pewno do nas powróci.

W ramach akcji nasza szkoła zebrała 20,17kg

Dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom, którzy posiadają dobre serce
i zasilili nasz świąteczny słoik pieniążkami. Dzięki Wam uda Nam się pomóc wielu dzieciom.

Wspólnie pokazaliśmy Dzieciom, że warto pomagać.