Podsumowanie akcji "Emotkowe Pożeracze Smutków"

18 stycznia 2023

Szkolny Wolontariat  SP18 wraz z koordynatorkami projektu Małgorzatą Mackiewicz oraz Magdaleną Suropek-Dygoń zainicjował przygodę angażując społeczność uczniowską
w ogólnopolski projekt polegający na uszyciu „Emotkowych Pożeraczy Smutków” – maskotek – emotek wielkości małej poduszki. Uczniowie rozwijali umiejętności manualne i społeczne, pogłębiali kompetencje cyfrowe, rozbudzali kreatywność, empatię oraz wzmacniali poczucie własnej wartości, a przede wszystkim ciekawie spędzali swój wolny czas.

Wszystkie klasy zaangażowały się z entuzjazmem w wielkie szycie emotek. Proces tworzenia zaczęliśmy od szkolenia on-line.  Następnie dzieci szyły poduszki ręcznie, same wybierając buźkę, którą chcą zrobić. Gdy nasze „cuda” powstały, każdej poduszce został przypisany numer. Pożeracze trafiły na szkolny Facebook celem licytacji. Zebraliśmy kwotę 1104zł, która została przekazana  budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży na terenie Centrum Zdrowia Dziecka Organizacji Charytatywnej Fundacja TVN. Te  niecodzienne maskotki sprawią radość komuś z dużą potrzebą przytulania czegoś miłego. Ten projekt pokazuje, że możemy znaleźć przestrzeń na wspólne działania, na sprawianie radości potrzebującym. Nasze poduszki to - przyjaciele, pomagający nam w trudnych chwilach, które każdy z nas czasem przeżywa.

Bardzo dziękujemy wszystkim – Rodzicom, Babciom, Dziadkom, a przede wszystkim Nauczycielom i Uczniom, którzy „Razem z Nami Szyli DOBRO” oraz tym którzy dołożyli swoją cegiełkę w budowę Centrum Psychiatrii Dziecięcej.

Dzięki Państwa zaangażowaniu i otwartości serca udało się Nam na pewno w 100%  wywołać wiele uśmiechów na twarzach obdarowanych.

Cudownie patrzeć, jak igła i nitka nas połączyła!