10 lutego 2023

„Laboratorium Przyszłości” w klasie 2 a

Uczniowie klasy 2 a podczas poniedziałkowych zajęć edukacji muzycznej wykorzystali pakiet BECREO KIT- jedyny taki polski zestaw elektroniki oraz specjalnie zaprojektowanej aplikacji w formie kursu, który łączy w sobie naukę programowania i mechatroniki z elementami robotyki, a wszystko w rewolucyjnym modelu pracy - STEAM. Pojęcie edukacji STEAM pochodzi z języka angielskiego i oznacza połączenie różnych obszarów w edukacji: Nauki (Science), Technologii (Technology), Inżynierii (Engineering), Sztuki (Arts) i Matematyki (Mathematics).Arts- to także muzyka- dlatego wykorzystaliśmy EDUCREO właśnie podczas lekcji edukacji muzycznej.

Uczniowie najpierw zagrali utwór „Panie Janie” na dzwonkach chromatycznych, wykorzystując zapis literowy nut: C D E C C D E C E F G E F G G A G F E C G A G F E C D D C, a następnie- podzieleni na grupy- stosując„ tryb dowolny” ułożyli program  dźwiękowy z sekwencji podanych w aplikacji BECREO. Utwór zabrzmiał bardzo elektronicznie! Udało się! … choć nie było to łatwe…