14 kwietnia 2023

12 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 18 odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny „Mały Matematyk 2023”. Konkurs ma na celu: rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów, rozwijanie logicznego myślenia, rozwijanie postawy badawczej, wdrażanie do samodzielnej pracy, wdrażanie do posługiwania się zdobytą wiedzą i umiejętnościami w nowej sytuacji problemowej oraz zwiększenie efektywności pracy z uczniem zdolnym.                                                      Sześciu uczestników czyli najlepszych z najlepszych z klasy 3 a i 3b zmierzyło się z bardzo trudnymi zadaniami , w których  obowiązywały zarówno treści zawarte w podstawie programowej, jak i wykraczającej ponad nią. Zadania  uwzględniały cztery podstawowe działania matematyczne w zakresie 100, porównywanie różnicowe, kolejność wykonywania działań, zadania z treścią – z uwzględnieniem różnych sposobów rozwiązywania, rozpoznawanie figur geometrycznych, obwody figur, obliczenie kalendarzowe i zegarowe. Pojawiły się również zadania trudniejsze, wymagające logicznego myślenia.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Wyróżnienia: Alicja Ciołczyk z kl. 3a , Aleksander Urban z kl. 3 a, Karolina Oleksiewicz z kl. 3 b

3 miejsce: Michał Wiernek z kl. 3 a

2 miejsce: Małgorzata Nocek z kl.3 b

1 miejsce: Jan Baran z kl. 3 b, który okazał się najlepszym matematykiem wśród uczniów klas III naszej  szkoły i  będzie reprezentował „ Osiemnastkę”  podczas  XXIV międzyszkolnego konkursu „MAŁY MATEMATYK”  dnia 10 maja 2023, który odbędzie się w SP nr 6 w Jaworznie. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Gratulujemy wszystkim wspaniałym uczestnikom wiedzy i umiejętności matematycznych oraz wysokiej kultury osobistej. Brawo!

Organizatorki  konkursu na etapie szkolnym: Jolanta Gut i Natasza Chochorowska