2 maja 2023

Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię.

Nasza szkoła również wzięła udział w tych ważnych wydarzeniach. Tydzień Ziemi w szkole obchodzony był w tym roku szkolnym pod hasłem: ,,Szkolna łąka kwiatów miododajnych”. Od poniedziałku uczniowie klas VIII wraz z nauczycielem biologii p. G. Rysak w ramach lekcji związanych z ekologią sprzątali teren wokół szkoły po zimie, przygotowywali go pod łąkę kwietną oraz posadzili wraz z p. G. Chyżyńską drzewka otrzymane od Leśniczego – przedstawiciela Nadleśnictwa Chrzanowskiego. Natomiast uczniowie klasy Vb podczas lekcji techniki z p. Mariolą Szuler, wykonali domki dla owadów, które zostały umieszczene na zewnątrz szkoły.

Dzień Ziemi łączy ludzi, dlatego wraz z przedstawicielami Urzędu Miejskiego z Wydziału Ochrony Środowiska oraz p. Maciejem Ostaszewskim przedstawicielem firmy Pinocchio  21.04 na świeżym powietrzu, przy słonecznej pogodzie uczniowie promowali postawę proekologiczną. Między innymi: tworzyli łąkę kwietną, budowali ul, rozwozili ziemię do rabat kwiatowych przy wejściu głównym szkoły, rozwiązywali krzyżówki przyrodnicze, brali udział w warsztatach florystycznych, oglądali wystawę fotografii Koła Łowieckiego KOZIOŁ z Jaworzna i pokazowy ul Miejskiego Związku Pszczelarzy.

Dziękujemy za zaangażowanie oraz pomoc w realizacji projektu Paniom z Urzędu Miasta - wydział Ochrony Środowiska,  Radzie Rodziców naszej szkoły, rodzicom, którzy licznie od wczesnych godzin rannych służyli pomocą, p. florystce Agnieszce Stós, Kołu Łowieckiemu "KOZIOŁ" z Jaworzna Miejskiemu Kołu Pszczelarzy, oraz p. Mateuszowi Łętowskiemu z firmy Łętowski CONSULTING za włączenie się do projektu.

Mamy nadzieję, że ten wspólnie spędzony czas przyniesie wszystkim wiele korzyści i uświadomi nam, co w życiu jest naprawdę ważne! Żyjemy na planecie, od której zależy nasze zdrowie, tak jak jej zdrowie zależy od nas. Dbajmy o naszą Matkę Ziemię, jesteśmy jej częścią, jesteśmy za nią odpowiedzialni!

• Powiększ zdjęcie Dzień Ziemi

• Powiększ zdjęcie Dzień Ziemi