Dzień Europejski

15 maja 2023

9 maja jest dniem, w którym co roku wszystkie kraje europejskie świętują pokój i jedność. W dniu 10 maja Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami Panią Justyną Nowak i Panią Anną Stachańczyk zorganizował obchody dnia europejskiego w naszej szkole. Każda klasa miała za zadanie w krótkiej prezentacji przedstawić wcześniej wylosowany kraj. W tym roku przedstawiono Portugalię, Francję, Czechy, Norwegię, Holandię, Hiszpanię, Grecję, Chorwację, Rumunię, Irlandię, Austrię, Włochy i Cypr. Uczniowie wszystkich klas wykazali się ogromną kreatywnością i pomysłowością. Nie zabrakło ciekawostek związanych z państwami, narodowych tańców, strojów, muzyki i przede wszystkim tradycyjnych potraw. Można było skosztować między innymi sałatkę grecką, holenderskie sery, hiszpańskie tapas, portugalskie ciasteczka z Belem, czeskie knedliki i wiele innych. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę. Trzeba przyznać, że nasi uczniowie to prawdziwi Europejczycy! Do zobaczenia za rok!