AKTYWNIE, TWÓRCZO I ZDROWO W „OSIEMNASTCE”

8 czerwca 2018

5 czerwca 2018r. na terenie szkolnym Szkoły Podstawowej nr 18  im. Tadeusza Kościuszki w Jaworznie odbył się Piknik Rodzinny  pod hasłem: „Aktywnie, twórczo i zdrowo”.

Celem imprezy było zintegrowanie rodziców, dzieci, nauczycieli i innych członków społeczności lokalnej poprzez aktywne uczestnictwo we wspólnych zabawach i konkursach oraz upowszechnianie zdrowego, aktywnego stylu życia.

Dzięki współpracy Szkoły z jaworznickim Zarządzaniem Kryzysowym, każdy zainteresowany mógł „zwiedzić” wozy strażackie i policyjne, a także dowiedzieć się więcej o pracy straży pożarnej i policji podczas rozmów z funkcjonariuszami KMP i OSP w Jaworznie, panem dzielnicowym czy pracownikami Straży Miejskiej, którzy promowali bezpieczeństwo w ruchu drogowym rozdając ulotki i kolorowe odblaski. Dzięki stanowisku pierwszej pomocy z panią higienistką na czele, wszyscy uczestnicy pikniku mogli się czuć jeszcze bezpieczniej. Konsultacje i porady z zakresu profilaktyki zdrowotnej miały wielu zwolenników.

Różnorodność  konkursów, zabaw, rozgrywek sportowych przygotowana przez nauczycieli i niektórych rodziców sprawiła, że każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie, wziąć udział  w konkurencjach sportowych, zespołowych czy indywidualnych. Chętni uczniowie  próbowali swoich sił nauce tańca integracyjnego i aerobiku.  Wielkim powodzeniem cieszyło się „Malowanie łąki”, „Kącik letniej poezji i zagadek”, quiz „Sekrety rodzinne”, a  stanowisko „Pełne strachu” budziło więcej ekscytacji niż grozy! Nie można było przejść obojętnie obok stoiska oferującego malowanie twarzy we wszystkich kolorach tęczy, stoiska kosmetycznego czy też spróbować swoich sił w dmuchaniu olbrzymich baniek mydlanych. Wszelkiego rodzaju konkursy nagradzane były drobnymi upominkami, a finały siatkówki dziewcząt i piłki nożnej chłopców ukoronowane zostały pięknymi pucharami i nagrodami. Ogromny aplauz publiczności wywołała choreografia taneczna w wykonaniu grupy dziewcząt „Eighteen's dancing”.

W czasie pikniku wszyscy chętni mogli raczyć się owocami i chrupkami maczanymi w „fontannie z czekoladą”, watą cukrową, smacznymi wypiekami, chlebem z wiejskim smalcem  i ogórkiem, zdrowymi napojami. Tego dnia zainaugurowana została również zbiórka społeczna pod nazwą: „Aktywnie, twórczo, zdrowo”  zgłoszona przez Komitet Społeczny „Aktywna Osiemnastka” i zarejestrowana na stronie rządowej pod numerem 2018/2280/KS.

Jak zwykle, nie zawiedli rodzice z prawie wszystkich klas na czele z Prezydium Rady Rodziców (p. Joanna Siemek-Dzięburska, p. Mirosław Pieczara), którzy wraz  z pracownikami Szkoły włożyli dużo pracy i serca w organizację imprezy.

Podczas pikniku dopisała fantastyczna pogoda, zapachniało wakacjami, a z głośników rozbrzmiewało „Sunshine reggae” i inne letnie hity. Atrakcje tego dnia ukazały sprzyjające zdrowiu formy spędzania wolnego czasu oraz dobre sposoby na integrację rodzin. Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez zaangażowanie w organizację i aktywny udział w pikniku przyczynili się do integracji naszej społeczności.