Szkolny Konkurs Taneczny „You can dance”

24 lutego 2018

13 lutego 2018 roku po raz IV w naszej szkole SP 18 w Jaworznie zapanował taneczny klimat a to za sprawą Szkolnego Konkursu Tanecznego „You can dance”.
Na początku wystąpiły dziewczęta ze szkolnego zespołu „18’s dancing”, po którym rozpoczęła się rywalizacja konkursowa.
Uczniowie przedstawili swoje układy taneczne w dwóch kategoriach: taniec solowy i zespołowy.

Młodych tancerzy oceniało jury w składzie:
Przewodniczący –tancerz i choreograf Damian Cetera, Pani Dyrektor Anna Hassa, Pani Natasza Chochorowska oraz uczniowie klas szóstych, tancerze tańców towarzyskich Natalia Sikora i Dawid Pazdur.

Rozpoczęła się walka o miano najlepszych tancerzy w szkole. Świetnie dobrana muzyka, stroje i układy taneczne wyłoniły zwycięzców:
w kategorii taniec solowy
miejsce I zajęła Lena Trzaska z klasy 4d,
miejsce II zdobyła Natalia Bzowska z kl. 4d,
miejsce III ex aequo zajęły Karolina Maciaszek z klasy 7a oraz Anna Swatek z klasy 4a.

W tańcu zespołowym i duetach
zwyciężyły uczennice klasy 5b „Dance Stars” w składzie Aleksandra Radomska, Maja Knurowska i Wiktoria Baranowicz.
Miejsce II zajął duet uczennic klasy 4d – Weronika Kramarczyk i Hanna Cyba,
zaś III duet Weronika Baran kl. 4c i Julia Lesiak kl. 4d.

Laureaci konkursu oraz wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni a na koniec spotkania. Damian zaprezentował nam niesamowity pokaz w stylu Hip-hop oraz poprowadził krótkie warsztaty dla naszych uczniów, za co jeszcze raz serdecznie dziękuje – organizator konkursu Izabella Waszak.