Program „Lektury do góry”

19 maja 2018

Dobiegł końca trzyletni program „Lektury do góry” oraz działalności „Klubu Czytających Dziadków” realizowane  w obecnej klasie 3 c we współpracy z   MBP W Jaworznie oraz babciami i dziadkami uczniów nasze klasy. W ciągu trzech lat przeczytaliśmy 18 lektur! Ich realizacja zawsze wiązała się z testem znajomości książki( to była motywacja, by lekturę przeczytać w całości , samodzielnie), pracą w grupach ( którą najbardziej lubiliśmy!),  redagowaniem wypowiedzi pisemnych – opowiadań, opisów, charakterystyki bohaterów..(tutaj łatwo nie było;) i możliwością sprawdzenia się w roli aktora- podczas klasowych „mini przedstawień”, scenek z elementami dramy. Na długo zapamiętamy min.„Plastusiowy Pamiętnik” czy wesołego  „Wróbelka Elemelka” z 1 klasy, „Dzoka”- wzruszającą legendę o psiej wierności , słodkie „Pięciopsiaczki” czy Elegancika z „Zaczarowanej zagrody” z klasy drugiej,  kończąc na „Dzieciach z Bullerbyn”, smutnych losach „Asiuni”, mroźnym „Anaruku, chłopcu z Grenlandii”, samolubnej Kasi z „Oto jest Kasia” oraz poruszającej historii psa Lampo, który „jeździł koleją”.  Obiecujemy nie rozstawać się z literaturą dla dzieci! Wszak książka, to nasz najlepszy przyjaciel!