Spotkanie Wielkanocne z Przedszkolakami

6 kwietnia 2023

Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc, dlatego też Wolontariuszki Osiemnastki z Ciężkowic wybrały się do Miejskiego Przedszkola nr 4
z przygotowanym scenariuszem warsztatów. Na początku dzieci poznały jedną
z pierwszych tradycji wielkanocnych – było to szukanie jajek w sali. Dzieci
z radosnym uśmiechem rozproszyły się po sali szukając ukrytej niespodzianki. Każde jajko miało w środku zagadkę związaną z tradycjami, zwyczajami Wielkanocnymi. Mówiłyśmy o tym co powinno znaleźć się w wielkanocnym koszyczku. Wyjaśniłyśmy symbolikę niektórych produktów.  Następnym punktem zabawy były wyścigi z jajkiem na łyżeczce, tor przeszkód oraz pląsy do piosenki tematycznej. Podczas warsztatów plastycznych wykonaliśmy ozdobę świąteczną – zajączka Wielkanocnego. Przedszkolaki wykazały się dużymi umiejętnościami plastycznymi, tanecznymi. Wolontariuszki z pełnym zaangażowaniem pełniły swoje funkcje z dobrą energią, którą przekazywały przedszkolakom. Był to mile spędzony czas, podczas którego dzieci wspólnie pracowały, jednocześnie świetnie się bawiąc.